Akcja Siarki jak z NBA

Piotr SZPAK <a href="mailto:[email protected]" target="_blank" class=menu>[email protected]</a>, Arkadiusz KIELAR <a href="mailto:[email protected]"

Bardzo dobry mecz rozegrali pierwszoligowi koszykarze tarnobrzeskiej Siarki. Był on popisem Macieja Bielaka, który zdobył aż 30 punktów! Świetnie spisała się także Stal Stalowa Wola, która rozgromiła na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne.

* SIARKA TARNOBRZEG - Sokół Łańcut 89:82 (27:21, 21:22, 18:15, 23:24)

Siarka: Bielak 30 (6x3), Kardaś 13 (3x3), Marciniak 9 (1x3), Bochenek 8, Zych 7 - Wall 18 (1x3), Grzegorzewski 4.

Sokół: Wojnowski 17 (1x3), Koszuta 8, Klima 7 (1x3), Baran 2, Bielecki 2 - Ucinek 16 (2x3), Krupa 16 (2x3), Rusin 10 (2x3), Chromicz 4.

Sędziowali: M. Bąba i J. Chrząszcz z Wrocławia oraz R. Mordal z Katowic. Widzów: 400.

Najładniejsza akcja meczu miała miejsce na 5 sekund przed zakończeniem pierwszej połowy. Piotr Kardaś wrzucił piłkę w górę, pod kosz gości, a tam nadbiegający Daniel Wall z całej siły "wsadził" ją do kosza. Aplauz kibiców był olbrzymi, bo była to akcja, jakie ogląda się w meczach amerykańskiej ligi NBA.

Emocje w tym meczu rozpoczęły się w drugiej kwarcie. Po kolejnym wsadzie Walla było 31:21 dla gospodarzy, ale w 17 minucie ta przewaga zmalała do 3 "oczek", bowiem w drużynie gości punktował Piotr Ucinek. Kibice na trybunach zadawali sobie pytanie, jaka będzie w wykonaniu miejscowych feralna dla nich zazwyczaj trzecia kwarta. Ale rozpoczęła się ona od 5 punktów z rzędu, zdobytych przez Rafała Bochenka, któremu cztery dni przed meczem urodził się syn. Po chwili i trafieniu Łukasza Grzegorzewskiego było 55:43, ale od tej pory miejscowi zaczęli popełniać błędy i w trzeciej kwarcie były znów tylko 3 punkty przewagi miejscowych. Ale tarnobrzeżanie popisowo rozegrali końcówkę meczu i odnieśli zasłużone, efektowne zwycięstwo.

* Tarnovia Tarnowo Podgórne - STAL STALOWA WOLA 64:94 (17:20, 20:24, 10:22, 17:28)

Stal: Pydych 16 (2x3), Prawica 15 (1x3), Partyka 11 (3x3), Nikiel 11, Malcherczyk 10 - Jarecki 19, Lisewski 6, Maj 3, Szewczyk.

Tarnovia: Dryjański 13 (1x3), Jankowiak 11, Gięta 10, Błoniak 8, Lewandowski 6 - Niegocki 4, Wieszczak 4, Nowak 2.

Sędziowali: W. Wesołowski, M. Borowy z Wrocławia, K. Tuński z Kwidzyna. Widzów: 200.

Tarnovia do spotkania ze Stalą przegrała wszystkie trzy spotkania, ale rywali można było przez to się... obawiać. Bo wiadomo było, że zrobią wszystko, by przełamać złą passę. Przyjezdni ze Stalowej Woli "załatwili ich jednak na cacy", nie dając najmniejszych szans beniaminkowi.

Przez pierwsze dwie kwarty trwała jeszcze w miarę wyrównana walka, Stal wygrywała je trzema i czterema "oczkami", a do przerwy prowadziła 44:37. Po pauzie jednak goście dali już koncert, na parkiecie istniała tylko jedna drużyna.

- Pokazaliśmy mądrą, dojrzałą koszykówkę, po przerwie zaprezentowaliśmy mocniejszą defensywę i były tego efekty - mówił Bogdan Pamuła, drugi trener Stali. - Rywale nie potrafili dojść do dobrych pozycji rzutowych i nie trafiali, a my powiększaliśmy przewagę.

W Stali wszyscy zasłużyli na wyróżnienie, do formy po kontuzji wrócił już Marcin Malcherczyk.

W innych meczach: Sportowiec Częstochowa - Basket Kwidzyn 85:95, Spójnia Stargard Szczeciński - Zastal Zielona Góra 55:63, Znicz Pruszków - Politechnika Poznań 84:70, Górnik Wałbrzych - Sportino Inowrocław 59:60, Resovia Rzeszów - Start AZS Lublin 89:70.