MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Alimenciarze poszukiwani przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zobacz ich twarze, poznaj nazwiska

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Rzeszowie poszukują ponad osoby, które lekceważą postanowienia sądu i są poszukiwane uchylanie się od płacenia alimentów.Zobacz zdjęcia i nazwiska w naszej galerii >>>
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Rzeszowie poszukują ponad osoby, które lekceważą postanowienia sądu i są poszukiwane uchylanie się od płacenia alimentów.Zobacz zdjęcia i nazwiska w naszej galerii >>>
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Rzeszowie poszukują osoby, które lekceważą postanowienia sądu i są poszukiwane uchylanie się od płacenia alimentów. To głównie mężczyźni, ale trafiają się również kobiety. Funkcjonariusze upubliczniają listy gończe na wnioski sądów lub prokuratur. Rozpoznajecie którąś z tych osób?

Alimenciarze poszukiwani przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie

Uchylanie się od łożenia na utrzymanie swoich dzieci i bliskich to przestępstwo, ścigane na podstawie art. 209. Kodeksu Karnego. Jak się okazuje, takich osób w naszym regionie jest całkiem sporo.

Lista poszukiwanych za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego jest udostępniona na stronie policji.

Zgodnie z artykułem 209. Kodeksu Karnego:

  • §1. Kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  • §1a. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 naraża osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zobacz w galerii poniżej zdjęcia osób poszukiwanych za niepłacenie alimentów:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie