Anna Wielgosz ze złotem, a Angelika Sarna ze srebrem na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski. Wyrównana walka w biegu na 800 metrów

Damian Wiśniewski
Anna Wielgosz zdobyła złoty medal w biegu na 800 metrów
Anna Wielgosz zdobyła złoty medal w biegu na 800 metrów Pawel Relikowski / Polska Press
Sukces dwóch zawodniczek pochodzących z naszego regionu na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. Anna Wielgosz z Jeżowego zdobyła złoty, a Angelika Sarna ze Stalowej Woli srebrny medal w biegu na 800 metrów.

Anna Wielgosz broniła tytułu mistrzyni Polski w biegu na 800 metrów, który wywalczyła ostatnio dwukrotnie z rzędu, w latach 2022 i 2024. Angelika Sarna z kolei była mistrzynią kraju na tym dystansie w roku 2021. Obie panie były faworytkami do medalu i między sobą rozstrzygnęły to, kto zdobędzie złoto.

Długo w trakcie rywalizacji finałowej na prowadzeniu była Angelika Sarna. Anna Wielgosz starała się ją wyprzedzić, ale konkurentka odpierała jej ataki. Ostatecznie jednak Wielgosz zdołała wyjść na prowadzenie i wpadła na metę na pierwszym miejscu z czasem 2:01.18. Sarna zdobyła srebrny medal uzyskując wynik 2:01.42.

Anna Wielgosz, z domu Sabat, urodziła się w Nisku i związana była bardzo długo z Jeżowem. Uczęszczała w tej miejscowości do Szkoły Podstawowej imienia Stanisława Staszica, do Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego i Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica. Jest bardzo utytułowana. Zdobyła wiele medali mistrzostw Polski zarówno na hali, jak i na otwartym stadionie. Aktualnie jest mistrzynią Polski na 800 metrów zarówno w zawodach otwartych, jak i halowych. W 2021 roku zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich, wystąpiła na zawodach w stolicy Japonii, Tokio. Obecnie reprezentuje klub CWKS Resovia Rzeszów.

Angelika Sarna urodziła się w Stalowej Woli, gdzie uczęszczała Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła studia na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, na kierunku technologie energii odnawialnej. W 2021 również wystąpiła na igrzyskach w Tokio. Obecnie jest zawodniczką KS AZS AWF Warszawa.