Anna Wójcik i Patryk Pawłowski poza podium Mistrzostw Europy

Grzegorz Lipiec
Anna Wójcik z Victorii Stalowa Wola zakończyła Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych we Francji na 41. pozycji. Archiwum
Anna Wójcik z Victorii Stalowa Wola i Patryk Pawłowski ze Sparty Stalowa Wola nie zaliczą występu we Francji do udanych.

Anna Wójcik z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola i Patryk Pawłowski ze Sparty Stalowa Wola świetnym występem na Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych zapewnili sobie wyjazd na Mistrzostwa Europy we Francji.
W niedzielę, 13 grudnia, na trasie w Hyères dwójka lekkoatletów ze Stalowej Woli walczyła o medale. Jako pierwsza biegła Wójcik, która zakończyła rywalizację na 41. pozycji z czasem 21:36. Złoty medal zdobyła Belgijka Louise Carton. Nieco lepiej spisał się Pawłowski, który w biegu mężczyzn U-23 zajął 28. miejsce z czasem 24:17. Wygrał Jonathan Davies z Wielkiej Brytanii.