Anna Wójcik z Victorii Stalowa Wola startowała w mistrzostwach Europy

/ARKA/
Anna Wójcik z Victorii Stalowa Wola ma za sobą start w przełajowych mistrzostwach Europy. Marcin Radzimowski
Reprezentantka Victorii Stalowa Wola, Anna Wójcik, w mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w stolicy Serbii, Belgradzie, zajęła 53. miejsce wśród juniorek, które rywalizowały na dystansie 4 kilometrów.

19-letnia Wójcik znalazła się w reprezentacji Polski na mistrzostwa w Belgradzie dzięki udanym wcześniejszym kwalifikacjom do kadry w Lubinie. Nasza zawodniczka w mistrzostwach Europy na mecie zameldowała się z czasem 14 minut i 21 sekund, a mistrzynią Europy została Brytyjka o polskich korzeniach, Emelia Gorecka (czas: 13.06), natomiast wicemistrzynią została reprezentantka Polski, Sofia Ennaoui (13.16) z Lubusza Słubice, córka Polki i Marokańczyka.

To był jedyny medal zdobyty przez polskich reprezentantów w przełajowych mistrzostwach w Belgradzie, gdzie rywalizowano także w kategoriach młodzieżowców do lat 23 oraz seniorów.

W klasyfikacji drużynowej wśród juniorek najlepsze okazały się reprezentantki Wielkiej Brytanii przed Szwedkami i Niemkami, a Polki w składzie: Anna Wójcik, Sofia Ennaoui, Katarzyna Rutkowska (39. miejsce), Weronika Pyzik (41) i Alicja Konieczek (77) zajęły piąte miejsce.