MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Badania edukacyjne w Tarnobrzegu

Grzegorz LIPIEC, [email protected]
Dr Julita Pieńkosz z pracowni PBS, która to wykonuje badania edukacyjne w Tarnobrzegu prezentuje główne założenia badawcze radnym Rady Miasta.
Dr Julita Pieńkosz z pracowni PBS, która to wykonuje badania edukacyjne w Tarnobrzegu prezentuje główne założenia badawcze radnym Rady Miasta. Grzegorz Lipiec
Na pytania ankieterów odpowiadają dyrektorzy szkół, radni, przedsiębiorcy.

W Tarnobrzegu prowadzone są badania, które mają dać odpowiedź na pytania, jak powinna wyglądać nasza oświata w przyszłości.

Tarnobrzeg został wytypowany przez Instytut Badań Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej do wzięcia udziału w programie badawczym dotyczącym polskiej oświaty.

PYTAJĄ DYREKTORÓW I RADNYCH

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, tarnobrzescy radni mogli się znacznie więcej dowiedzieć o projekcie badawczym, który jest możliwy dzięki dotacji unijnej. Wyczerpujące sprawozdanie z dotychczasowych działań, a także plan pracy przedstawiła dr Julita Pieńkosz z pracowni PBS, która na zlecenie Instytut Badań Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej prowadzi badania.

- W całej Polsce do udziału w projekcie wytypowano tylko kilka miast na prawach powiatu, a także powiatów ziemskich. Tarnobrzeg jest jednym z tych miejsc. Badania są już prowadzone. Na pytania dotyczące finansów, zarządzania, organizacji oświaty odpowiadali między innymi dyrektorzy placówek edukacyjnych - wyjaśnia Julita Pieńkosz. - Przeprowadzamy także analizę dokumentów.

Przed specjalistami jeszcze rozmowy z samorządowcami, radnymi, przedsiębiorcami, a także przedstawicielami stowarzyszeń oświatowych. - Chcemy mieć pełny obraz stanu oświaty w Tarnobrzegu - dodaje Julita Pieńkosz.

KORZYŚCI

Jakie będą korzyści z badań edukacyjnych w Tarnobrzegu? Julita Pieńkosz przyznaje, że po zakończeniu pracy, powstanie dokument z rekomendacjami dla samorządu.

- To może być podstawa do napisania "Strategii Oświaty w Tarnobrzegu". Pomysły innych samorządów, lokalne problemy, recepty, które mogą pomóc w ich rozwiązaniu - dodaje przedstawicielka firmy PBS.

Badania mają potrwać do maja przyszłego roku. Na koniec odbędzie się konferencja naukowa podsumowująca cały projekt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie