Badminton. Tymoteusz Malik ze Stali Nowa Dęba zdobył tytuł w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
W stolicy Polski w Warszawie rozegrany został Finał Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie w grach pojedynczych mężczyzn i kobiet. Bardzo dobrze na tych zawodach zagrał zawodnik Sali Nowa Dęba, Tymoteusz Malik.

Malik na co dzień jest też zawodnikiem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Tymoteusz Malik. W całym turnieju przegrał tylko jednego seta i i wywalczył tytuł mistrzowski.

Zawodnik Stali po znakomitej grze wywalczył pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski w grze pojedynczej mężczyzn, tracąc w całym turnieju tylko jednego seta.

W pojedynku finałowym, stojącym na bardzo wysokim poziomie pokonał po dwu setowym pojedynku Szymona Maciąga (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie) 2:0 (22:16, 22:20).