Badmintoniści z Nowej Dęby najlepsi

/PISZ/
Badmintoniści z Nowej Dęby, Adam Bunio i Mateusz Czachor okazali się najlepsi podczas turnieju Grand Prix Victora w Mielcu. Fot. Piotr Szpak
Po raz 42 został rozegrany w Mielcu turniej badmintona z cyklu Grand Prix Victora Gim 4 Life. W kategorii runners up bez porażki do finału dotarli Robert Nowak z Mielca i Adam Bunio z Nowej Dęby. Tym razem wygrał Nowak, dzięki czemu wyprzedził nowodębianina w klasyfikacji generalnej "runnersów" i objął pozycję lidera.

W kategorii open nie było mocnych na lidera, Mateusza Czachora z Nowej Dęby, który bez straty seta wygrał wszystkie swoje pojedynki. Bardzo dobrze, po raz kolejny, zaprezentował się Piotr Surowiec z Widełki, zajmując drugiej miejsce. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Tomczyk, zawodniczka Stali Nowa Dęba, drugie miejsce zajęła mielczanka Kasia Słomba, a trzecia była debiutująca w turnieju Grażyna Wilczewska ze Strzyżowa.

Kategorię oldbojów po raz 40 wygrał "Terminator" z Nowej Dęby, jak w badmintonowym światku nazywany jest Adam Bunio. W grze podwójnej dominowali liderzy klasyfikacji generalnej, Adam Bunio i Mateusz Czachor.

Wyniki mieleckiego turnieju: 1. Mateusz Czachor (Nowa Dęba), 2. Piotr Surowaniec (Widełka), 3. Zdzisław Kula (Tarnów); runners up: 1. Robert Nowak (Mielec), 2. Adam Bunio (Nowa Dęba), 3. Zdzisław Kula (Tarnów); oldboje: 1. Adam Bunio (Nowa Dęba), 2. Dariusz Stańko (Przemyśl), 3. Robert Karnasiewicz (Mielec); singiel kobiet: 1. Izabela Tomczyk (Nowa Dęba), 2. Katarzyna Słomba (Mielec), 3. Grażyna Wilczewska (Strzyżów); debel mężczyzn: 1. Adam Bunio/Mateusz Czachor (Nowa Dęba), 2. Wiesław Stańko/Dariusz Stańko (Przemyśl), 3. Zdzisław Kula (Tarnów)/Piotr Surowaniec (Widełka).