Badmintonista z Tarnobrzega zdobył brązowy medal mistrzostw Polski

/DASZ/
Szymon Malik z Trójki Tarnobrzeg zdobył brązowy medal rozegranych w Suchedniowie Indywidualnych mistrzostw Polski w badmintonie. P. Szpak
Piękny sukces zanotował na swym koncie zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka Tarnobrzeg Szymon Malik, który podczas rozegranych w Suchedniowie Indywidualnych Mistrzostw Polski w badmintonie zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal.

Szymek nie dał rady tylko dwu zawodnikom Hubala Białystok, Pawłowi Śmiłowskiemu, który zdobył złoty medal i z którym przegrał 0:2 (14:21, 14:21) oraz srebrnemu medaliście Aleksandrowi Jabłońskiemu, któremu młody tarnobrzeżanin uległ 0:2 (11:21, 16:21).

- Jestem bardzo zadowolony z postawy Szymka, liczyłem na zdobycie przez niego medalu i nie zawiodłem się. Były to najprawdopodobniej ostatnie mistrzostwa Polski w kategorii młodzików, od przyszłego roku impreza ta ma już mieć inną nazwę - powiedział nam trener badmintonistów Trojki Tarnobrzeg, a jednocześnie tata Szymona, Piotr Malik.

Drugi z zawodników tarnobrzeskiego klubu, brat Szymka, Tymoteusz Malik, który był dwa lata młodszy od rywali został sklasyfikowany na 17 pozycji. Dobrze spisały się młodziczki z Podkarpacia. Na miejscach 7-8. sklasyfikowana została Katarzyna Słomba z Volantu Mielec, natomiast 9. miejsce zajęła Jolanta Paduch ze Stali Nowa Dęba.