Badmintonowy maraton Adama Bunio

/DASZ/
Badmintonista z Nowej Dęby Adam Bunio znów zaszokował swoimi umiejętnościami gry na korcie oraz organizacją przy łączeniu występów w imprezach. Fot. Piotr Szpak
W Warszawie rozegrany został Krajowy Turniej Seniorów w badmintonie. Bardzo dobrze spisali się w nim reprezentanci Stali Nowa Dęba.

W grze podwójnej mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył debel: Mateusz Ciurkot (Stal)/ Rafał Skrzek (Orbitek Straszęcin). Na piątym miejscu uplasowali się inni nowodębianie Kamil Krakowski i Dawid Gąsior. W grze mieszanej piąte miejsce wywalczył mikst: Dawid Gąsior (Stal)/Dagmara Furtak (Wat Warszawa).

Z kolei w Mielcu rozegrany został 41 turniej z cyklu Grand Prix Victora Gim 4 Life. W zawodach tych Nową Dębę reprezentował Adam Bunio. Jako pierwszy gracz zwyciężył aż w trzech kategoriach podczas jednego turnieju. Po raz 39 w singlu w kategorii oldbojów, pierwszy raz w singlu w kategorii open, a następnie wspólnie z Jackiem Pękackim (Żyrardów) zajęli pierwsze miejsce w grze podwójnej rozgrywanej w formule open.

Najlepszym pojedynkiem turnieju mieleckiego był finał singla w kategorii open, w którym Adam Bunio pokonał w trzech setach młodszego o dwanaście lat Roberta Nowaka z Mielca 2:1 (21:13, 19:21, 21:18).

Ekipa badmintonistów z Nowej Dęby wróciła z Warszawy o godzinie drugiej nad ranem w niedzielę, a już o dziewiątej rano Adam Bunio zameldował się na mieleckich kortach. Po turnieju szybko wrócił do Nowej Dęby, gdzie wieczorem poprowadził swoją drużynę w drugoligowym meczu przeciwko AZS Olsztyn.