Bardzo dobry występ zawodników IKS-u Jezioro Tarnobrzeg

Damian Wiśniewski
archiwum klubu

Bardzo dobry występ tarnobrzeskich kajakarzy na 25. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów.

Zajęli oni bardzo dobre punktowane miejsca w finałach nawiązując wyrównaną walkę z czołówka i kadrą Polski.

W dwójkach w wyścigu na 500 metrów Jagoda Bajda i Urszula Opałka zajęły 7. miejsce w finale A.

W jedynkach Magdalena Szczęsna 7. miejsce w finale A na 500 m, a Zuzanna Błażejczak 9. miejsce w finale B na tym samym dystansie.

W wyścigach na 3000 m w dwójkach 6 miejsce zajęły Jagoda Bajda i Urszula Opałka, a w jedynkach Magdalena Szczęsna zajęła 3. miejsce i zdobył brązowy medal, a Zuzanna Błażejczak zajęła 8. miejsce. Bardzo dobrą postawę sportową wykazała się Julia Jarocka której niewiele zabrakło żeby wejść do finałów.

W Mistrzostwach Polski juniorów wśród chłopców reprezentował nas Jakub Piątek, który wywalczył 9. miejsce w finale B na 500 m i 14 miejsce na 5000 m.

Jednocześnie Klub Kajakowy JEZIORO TARNOBRZEG serdecznie zaprasza w dniu 28.09. na przystań kajakową nad Jeziorem Tarnobrzeskim na Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w Kajakarstwie gdzie będzie rywalizować ponad 100 zawodników z klubów z całej Polski.