Bartłomiej Stój obronił mistrzostwo w rzucie dyskiem

Grzegorz Lipiec
Bartłomiej Stój pewnie wygrał juniorskie Mistrzostwa Polski, które odbywały się w Suwałkach. Forma idzie w górę. archiwum zawodnika
21-letni dyskobol, wychowanek Victorii Stalowa Wola, a obecnie zawodnik AZS KU Politechnika Opolska Opole, Bartłomiej Stój pewnie obronił juniorskie mistrzostwo kraju w rzucie dyskiem.

Stój jako jedyny dyskobol przekroczył w Suwałkach 60 metrów (dwukrotnie) zdobywając - drugi rok z rzędu - mistrzostwo Polski do lat 23 z wynikiem 60.73. Rekord życiowy 58.42 i srebrny medal to dorobek po konkursie rzutu dyskiem srebrnego medalisty, czyli Konrada Bukowieckiego. Brązowy medal zdobył Krystian Pawelczyk - 54.56. W konkursie pchnięcia kulą Stój został sklasyfikowany na piątym miejścu - wynik: 16.91 metra. Tutaj wygrał absolutny dominator: Konrad Bukowiecki.

Bardzo blisko indywidualnego medalu była w biegu na 800 metrów wychowanka Victorii Angelika Sarna (obecnie AZS AWF Warszawa). Czas 2:14.24 nie wystarczył do zajęcia miejsca na podium. Angelika skończyła całą rywalizację na czwartym miejscu. Oliwia Pakuła (wychowanka Victorii, teraz CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) z czasem 2:15.02 zajęła ósme miejsce. Wynik 2:23.40 dał Aleksandrze Barszcz (Victoria) piętnaste miejsce. Angelika cieszyła się za to ze złota w sztafecie 4x400 metrów. AZS AWF Warszawa - w składzie Natalia Bartosiewicz, Angelika Sarna, Karolina Grzegorczyk oraz Dominika Muraszewska. Akademiczki z Bielan uzyskały czas 3:45.24 i pokonały zespoły AZS AWF Kraków (3:45.44) i AZS AWF Wrocław (3:49.47).

Dobre starty Angeliki Sarny sprawiły, że znalazła się w kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy U-23, które odbywać się będą w Bydgoszczy w dniach 13-16 lipca. Angelika pobiegnie na 800 metrów. W konkursie rzutu dyskiem zobaczymy Bartłomieja Stója.