/gli/
Bartłomiej Stój zdobył złoty medal w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Europy Juniorów. PZLA
Lekkoatleta Victorii Stalowa Wola już w eliminacjach do konkursu rzutu dyskiem pokazał, że jest jednym z faworytów. Zdeklasował rywali osiągając wynik 64,13 metrów, co było wtedy jego nowym rekordem życiowym (minimum do finału wynosiło 58 metrów) Bartkowi zabrakło tylko 9 centymetrów do pobicia Rekordu Polski.

Jednak to co Bartłomiej Stój zrobił w finale było prawdziwym mistrzostwem. W czwartej próbie uzyskał wynik 68,02 metrów, co jest nowym rekordem życiowym i jednocześnie rekordem mistrzostw. Drugi Martin Markovic z Chorwacji skończył zawody z wynikiem 67,11 metrów, a trzeci Henning Prüfer - 64,18 metrów.

Był to trzeci złoty medal zdobyty na tych mistrzostwach przez biało-czerwonych. Ogółem w naszym dorobku jest osiem medali - 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.