"Bartosz 2012" i Puchar Polski w Tarnobrzegu: Padały rekordy ze sztangami

Damian SZPAK
Zawody "Bartosz 2012” oraz Pucharu Polski, które w sobotę rozegrane zostały w Tarnobrzegu, zgromadziły na starcie 119 zawodników oraz 12 zawodniczek. Grzegorz Lipiec
Na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym stały zawody 11 edycji wyciskania sztangi w stylu klasycznym "Bartosz 2012" oraz Pucharu Polski, które w sobotę rozegrane zostały w Tarnobrzegu.

W tarnobrzeskich zawodach brali także udział sportowcy niepełnosprawni.

W tarnobrzeskich zawodach brali także udział sportowcy niepełnosprawni. Grzegorz Lipiec

(fot. Grzegorz Lipiec)

Impreza miała międzynarodową obsadę, wystartowała w niej 12-osobowa reprezentacja Litwy. Łącznie na starcie stanęło 119 zawodników oraz 12 zawodniczek. Rywalizowali także niepełnosprawni. Ustanowiono kilka rekordów Polski.

Z zawodników tarnobrzeskiej Integracji najlepiej wypadła Monika Gaj, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 63 kilogramów w Pucharze Polski wyciskając sztangę o wadze 70 kilogramów. Na brawa zasłużył także Patryk Korczyński, który wynikiem 145 kilogramów poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy zajmując drugie miejsce w kategorii wagowej do 105 kilogramów.

- Jestem bardzo zadowolony z poziomu sportowego. Co do organizacji to nie wypada mi dokonywać oceny, ale komplementy, które słyszeliśmy ze wszystkich stron były wielce wymowne. Z roku na rok "Bartosz" staje się coraz bardziej prestiżową imprezą stojącą na wysokim poziomie. Ci, którzy przyszli na zawody nie żałowali pewnie tego - powiedział nam główny organizator zawodów, prezes Integracji Tarnobrzeg Sławomir Wiatrowski.

Niestety, na turniej nie przybył zapowiadany jako gwiazda lekkoatleta Paweł Januszewski. Przysłał on do organizatorów list przepraszający i wyjaśniający powody swojej nieobecności.