Beach Pro Tour. Bryl i Łosiak ze zwycięstwem na otwarcie turnieju w Dausze

Zbigniew Czyż
Fot: PZPS
Michał Bryl i Bartosz Łosiak od zwycięstwa nad amerykańską parą Evans/Budinger rozpoczynają zmagania w pierwszym turnieju tego sezonu Beach Pro Tour Elite16 jaki rozgrywany jest w Doha. Biało-Czerwoni stoczyli zacięta trzysetową walkę (14:21, 23:21, 15:12) z Amerykanami, którzy awansowali do głównej drabinki przez kwalifikacje.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w swoim pierwszym spotkaniu grupy D podejmowali amerykańską parą Evans/Budinger, która do głównej drabinki awansowała po udanych kwalifikacjach. Biało-Czerwoni stoczyli zacięta trzysetową walkę (14:21, 23:21, 15:12) z Amerykanami, którzy w pierwszym secie świetnie blokowali - 3 bloki Budingera i popełniali mniej błędów od naszych reprezentantów. W drugim secie nasi zawodnicy zdecydowanie poprawili swoje statystyki, eliminując liczbę błędów.

Bartosz Łosiak dwukrotnie punktował zagrywką, a Michał Bryl zapisał na swoim koncie trzy punktowe bloki - mimo dobrej gry Polaków Amerykanie dalej twardo walczyli, co zaowocowało setem rozstrzyganym na przwagi, ale wygranym przez Biało-Czerwonych.

W tie-breaku kluczowym elementem był blok - Michał dołożył kolejne trzy punkty w tym elemencie, podczas gdy rywalom ani razu w tej parti nie udało się zablokować naszych zawodników, którzy zamknęli ten set i cały mecz wynikim 15-12.w pierwszym secie świetnie blokowali - 3 bloki Budingera i popełniali mniej błędów od naszych reprezentantów. W drugim secie nasi zawodnicy zdecydowanie poprawili swoje statystyki, eliminując liczbę błędów.

Bartosz Łosiak dwukrotnie punktował zagrywką, a Michał Bryl zapisał na swoim koncie trzy punktowe bloki - mimo dobrej gry Polaków Amerykanie dalej twardo walczyli, co zaowocowało setem rozstrzyganym na przwagi, ale wygranym przez Biało-Czerwonych. W tie-breaku kluczowym elementem był blok - Michał dołożył kolejne trzy punkty w tym elemencie, podczas gdy rywalom ani razu w tej parti nie udało się zablokować naszych zawodników, którzy zamknęli ten set i cały mecz wynikim 15-12.

Obaj nasi zawodnicy w całym meczu zdobyli po 17 punktów w ataku - Michał Bryl dorzucił do tego 8 bloków, a Bartosz Łosiak 2 asy. O 19:00 polskiego czasu Biało-Czerwoni zmierzą się z włoską para Paolo Nicolai i Samuele Cottafava, którzy dzisiejszego ranka pokonali reprezntantów gospodarzy - duet Cherif/Ahmed 2:1 (17:21, 21:17, 15:8)