Bezpieczna nauka strzelania z użyciem lasera w szkole "przy...

  Bezpieczna nauka strzelania z użyciem lasera w szkole "przy basenie" w Stalowej Woli

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Strzelnica z laserami i czujnikami jest bezpieczna

  Strzelnica z laserami i czujnikami jest bezpieczna ©ZSP nr 1

  Po długim oczekiwaniu, w końcu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Stalowej Woli zamontowana została strzelnica multimedialna. Sprawność strzelecką bez nabojów, dzięki technice elektronicznej, będą na niej ćwiczyć wszystkie klasy mundurowe.
  Strzelnica z laserami i czujnikami jest bezpieczna

  Strzelnica z laserami i czujnikami jest bezpieczna ©ZSP nr 1

  Strzelnica multimedialna to strzelnica, na której używa się broni z czujnikami elektronicznymi bądź laserami na rzecz prawdziwej amunicji.

  Tarcze, do jakich celujemy na takiej strzelnicy to najczęściej ekrany, na których rzutnik wyświetla obraz. Trafienie w cel jest zaliczane przez komputer, który sprawdza, czy przy oddaniu strzału nasz celownik był wymierzony w cel. Takie rozwiązanie daje duże możliwości aranżacji wnętrza strzelnicy. Broń wykorzystywana na takiej strzelnicy ma taką samą wagę i kształt jak prawdziwa, a po naciśnięciu spustu w niektórych modelach odczuwalny jest nawet odrzut.

  Pierwszą korzyścią, która płynie z trenowania na strzelnicach multimedialnych jest szeroki zakres treningu. Jeśli nie używamy pocisków - możemy bez przeszkód trenować strzelanie taktyczne z poruszaniem się lub złożone scenariusze. Jest to trudne na tradycyjnej strzelnicy, a dla cywilów wręcz niemożliwe.

  Kolejnym powodem jest komfort treningu przekładający się na dokładność i jakość szkolenia. Broń, która jest niemal identyczna — pozwala przyzwyczaić się do niej i reakcji związanymi ze strzelaniem. Taka sytuacja jest wskazana dla osób, które nigdy nie strzelały, a chciałyby spróbować.

  Dużą zaletą multimedialnej strzelnicy jest również ekonomia. Ceny za trening są dużo tańsze, gdyż nie używa się prawdziwej amunicji. Dzięki temu możemy trenować znacznie dłużej i częściej, niż byłoby to możliwe na standardowej strzelnicy. Trenażer posiada szeroki wachlarz możliwości, pozwala na treningi na strzelnicy, ale także w terenie.

  Scenariusze treningu strzeleckiego generowane są przez system, umożliwiają rzeczywiste oddanie symulowanych warunków, między innymi pory dnia i nocy, warunków pogodowych, ruchomych celów, eksplozji, zasłon dymnych, scenerii , w jakiej odbywa się trening (teren otwarty, zabudowany).

  Strzelnica ta na pewno uatrakcyjni zajęcia strzeleckie, a co istotne jest w pełni bezpieczna. Nie ma bowiem problemu z rykoszetami - odbiciami nabojów od ścian, co może zranić strzelającego (był przypadek zranienia ucznia w oko na tradycyjnej strzelnicy w „budowlance”). Nie ma niebezpieczeństwa przypadkowego postrzelenia postronnej osoby. Sala, gdzie odbywa się multimedialne strzelanie nie musi mieć wzmocnionych ścian.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love