Biegacze ze Stalowej Woli startowali na Słowacji i w Tychach

/ARKA/
Bogdan Dziuba ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza udanie zaprezentował się w kolejnych zawodach. Arkadiusz Kielar
Trzej reprezentanci Stalowowolskiego Klubu Biegacza wystartowali w Memoriale Pavla Antala na Słowacji. Na podium stanął Bogdan Dziuba.

W miejscowości Strbskie Pleso zawodnicy rywalizowali w górskim biegu w Tatrach na dystansie 8 kilometrów. Wygrał Jakub Burghardt (Festiwal Biegowy Krynica), z czasem 28.22,8. A trzeci był wspomniany Dziuba (30.38). Na 17. miejscu uplasował się inny nasz zawodnik, Stanisław Łańcucki (35.44,3), na 39. pozycji ukończył bieg starosta stalowowolski Robert Fila (39.27,2).

Nasza trójka biegaczy po zawodach na Słowacji wystartowała także w Tychach, gdzie w 1. Tyskim Półmaratonie Dziuba zajął czwarte miejsce (1:08.57,78), a Fila - 37 (1:27.26,53), wygrał Kenijczyk David Kipkoech (1:06.30,98). Natomiast Łańcucki w 17. Tyskim Biegu Ulicznym na 10 kilometrów uplasował się na 12. miejscu (czas: 36.03,17), wygrał krakowianin Andrzej Lachowski (31.24,49).