Biegaczka Victorii Stalowa Wola walczyła o awans na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży

/ARKA/
Oliwii Pakule z Victorii Stalowa Wola nie udało się wywalczyć awansu na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Chinach. Marcin Radzimowski
Nie udało się biegaczce Victorii Stalowa Wola, Oliwii Pakule, wywalczyć awansu do 2 Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Nankin w Chinach. W finale eliminacji w Baku podopieczna trenera Mirosława Barszcza zajęła 5 miejsce.

O awans lekkoatleci z roczników 1997 i 1998 powołani do reprezentacji Polski walczyli w Eliminacjach Europy w stolicy Azerbejdżanu. W biegu na 400 metrów Pakuła w swojej grupie eliminacyjnej zajęła drugie miejsce, z czasem 55,04 sek., to jej rekord życiowy.

Lepsza w jej grupie była tylko Czeszka Zdenka Seidlova, a łącznie nasza zawodniczka miała czwarty wynik eliminacji. I wywalczyła awans do biegu finałowego, w którym była piąta, z czasem 55,07. Wygrała Francuzka Lyndra-Sareena Carti (53,66) przed Włoszką Ilarią Verderio i Ukrainką Janą Kachur (54,39), trzy pierwsze zawodniczki wywalczyły awans do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2014.