Zamknij

Echo Dnia

Bomby atomowe w razie konfliktu miały być zdetonowane nad Rzeszowem, Mielcem i Iwoniczem! Skutki byłyby odczuwalne nie tylko tam (MAPY)

Według odtajnionych w USA dokumentów, w czasie "zimnej wojny", w razie konfliktu nuklearnego na Polskę miały spaść bomby atomowe. Na

pixabay

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/12] Następne

Amerykańskie bomby atomowe w razie konfliktu miały być zdetonowane nad podkarpackimi miastami! Zobacz mapy

Według odtajnionych w USA dokumentów, w czasie "zimnej wojny", w razie konfliktu nuklearnego na Polskę miały spaść bomby atomowe. Na liście celów miały być strategiczne miejsca i obiekty na Podkarpaciu.

Lista celów znajduje się w odtajnionym dokumencie "The Strategic Air Command Atomic Weapons Requirement Study for 1959". W 1959 amerykanie posiadali już 12 tysięcy głowic jądrowych, ale dwa lata później już ponad 22 tysiące. W razie konfliktu nuklearnego ze Związkiem Sowieckim miało dojść do zmasowanego uderzenia odwetowego, uwzględniającego cały blok państw komunistycznych. Na liście celów jest kilkadziesiąt miejsc w Polsce, w tym praktycznie wszystkie lotniska wojskowe. Wśród celów ataków były podkarpackie miasta - Rzeszów (Jasionka), Mielec oraz Krosno/Iwonicz.

Na kolejnych slajdach zobacz, co by się stało gdyby doszło do nuklearnego konfliktu i kto w zaatakowanych podkarpackich miastach miałby szansę przeżyć >>>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy