Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Boże Ciało 2023. Procesja parafii Chrystusa Króla i Świętej Barbary w Tarnobrzegu. Wierni modlili się przy ulicznych ołtarzach. Zdjęcia

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Wideo
od 16 lat
W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ulicami Tarnobrzega przeszły procesje eucharystyczne. Boże Ciało wspólnie świętowały parafie Chrystusa Króla i Świętej Barbary. Wierni wyruszyli z kościoła na osiedlu Przywiśle w kierunku świątyni na osiedlu Siarkowiec, po drodze modlili się przy ołtarzach. W procesji licznie wzięły udział grupy duszpasterskie działające przy obu parafiach oraz mieszkańcy Tarnobrzega. Zobaczcie zdjęcia.

Boże Ciało w Tarnobrzegu. Wierni przeszli z kościoła na osiedlu Przywiśle do świątyni na osiedlu Siarkowiec

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej obchodzona jest przez wiernych w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. W 2023 roku Boże Ciało przypada 8 czerwca. Boże Ciało jest wspomnieniem ostatniej wieczerzy i przeistoczenia chleba i wina w ciało i krew Jezusa Chrystusa. Uroczystość ma radosny i dziękczynny charakter, co widać na ulicach, które na trasie procesji przystraja się kwiatami, wstęgami, świecami i obrazkami.

W Boże Ciało tarnobrzeżanie publicznie manifestowali swoją wiarę i uczcili obecność Chrystusa w Eucharystii. W czwartek ulicami Tarnobrzega przeszły procesje z Najświętszym Sakramentem, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Przy każdym z nich czytane były wersy czterech Ewangelii. Procesji towarzyszyły dzieci sypiące kwiaty, sztandary, chorągwie, ozdobione kwiatami feretrony i oczywiście monstrancja z hostią niesiona przez kapłana pod baldachimem.

W Tarnobrzegu wzorem poprzednich lat największe parafie w mieście organizowały połączone procesje. Razem świętowały parafie Wniebowzięcia NMP (ojców dominikanów) i Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz parafie Chrystusa Króla i świętej Barbary.

W tym roku wspólne uroczystości dwóch ostatnich parafii rozpoczęła Msza św. w kościele Chrystusa Króla, po której mieszkańcy przeszli w procesji aleją Niepodległości, ulicami Szpitalną i Św. Barbary do kościoła Świętej Barbary. Modlono się przy ołtarzach przy szpitalu, zakładzie energetycznym, „Budowlance” i przy kościele Świętej Barbary, gdzie nastąpiło błogosławieństwo końcowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie