Brakowało "Walusia"

Piotr Szpak
Koszykarze tarnobrzeskiej Siarki (z piłką Maciej Sudowski) nie sprostali liderowi z Zielonej Góry. M. Radzimowski
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przez pół godziny toczyli wyrównaną walkę z liderem rozgrywek. Przegrali, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Koszykarze Wiecko-Zastal Zielona Góra kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę pokonali osłabioną kadrowo Siarkę i była to ich 21 wygrana z rzędu.

Wiecko-Zastal Zielona Góra - SIARKA TARNOBRZEG 70:52 (17:16, 25:18, 9:9, 19:9)
Siarka: Sudowski 12, Bielak 10 (1x3), Grzegorzewski 9 (3x3), Kardaś 9 (1x3), Zych 6 - Marciniak 4, Włodarczyk 2, Polek.
Zastal: Briegmann 11 (1x3), Kowalczuk 10, Taberski 8 (1x3), Witos 8 (1x3), Szcześniak 8 (2x3), Kukiełka 6, Kalinowski 6, Morkowski 4, Olszewski 4, Wilczek 3 (1x3), Rajewicz 2.

Koszykarze Siarki pojechali do Zielonej Góry mocno osłabieni. W dniu wyjazdu, w piątek, najlepszy zawodnik tarnobrzeskiej drużyny Daniell Wall miał zdejmowane szwy (aż 12!) z rozciętej w meczu z rezerwami Prokomu głowy. Rana się nie zagoiła, więc słusznie postanowiono, że "Waluś" zostanie w domu.

BRAWA DLA JUNIORA
Po trzech minutach gry i trafieniu Roberta Morkowskiego gospodarze wygrywali 8:2. Goście szybko odrobili straty i po trafieniu Macieja Bielaka przegrywali tylko 10:11. Po chwili nasz zespół mógł objąć prowadzenie, ale rozgrywający kolejny dobry mecz Maciej Sudowski został zablokowany przez Pawła Kowalczuka. To, co nie udało się Sudowskiemu, udało się Łukaszowi Grzegorzewskiemu, który na początku drugiej kwarty trafił za trzy i tarnobrzeżanie prowadzili 19:17. Popularny "junior" po raz kolejny rozegrał dobry mecz, zbierając wiele oklasków od zielonogórskich kibiców.
PODRAŻNIONY LIDER
Strata prowadzenia podrażniła miejscowych zawodników, którzy zwiększyli tempo gry i zaczęli trafiać do kosza gości. Zielonogórzanie dość celnie rzucali z dystansu, w całym meczu aż sześciokrotnie trafili za trzy punkty, z czego czterokrotnie właśnie w drugiej kwarcie. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 42:34, ale nasi gracze ani myśleli pasować.

Na początku trzeciej "ćwiartki" za dwa trafił Krzysztof Zych, za trzy "poprawił" Sudowski, po chwili dwa punkty zdobył Piotr Kardaś i przewaga gospodarzy zmalała do dwóch "oczek" - 42:40. Ale lider znów pokazał "pazury" i przewaga miejscowych wzrosła do 10 punktów - 51:41. Ostatnia kwarta to już dominacja dysponujących długą ławką rezerwowych graczy z Zielonej Góry. "Siarkowcy" polegli, ale zasłużyli na wiele ciepłych słów.

W pozostałych spotkaniach: Resovia Milenium Rzeszów - Big Star Tychy 84:64, Prokom II Trefl Sopot - Znicz Jarosław 83:92, Wózki Pruszków - Mispol Żubry Białystok 79:71, mecze: MKKS Rybnik - Polonia 2011 Warszawa, Sokół Łańcut - Politechnika Poznań i Tarnovia Tarnowo Podgórne - Start AZS Lublin przełożono na środę, 30 stycznia. Mecz Sportino Inowrocław - Stal Stalowa Wola przełożono na środę, 6 lutego.