Brawa dla tarnobrzeskiego "Kopernika", a prawie 5 tysięcy...

  Brawa dla tarnobrzeskiego "Kopernika", a prawie 5 tysięcy złotych dla Julki z Sandomierza i Kornelki z Tarnobrzega!

  Zdjęcie autora materiału

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Brawa dla tarnobrzeskiego "Kopernika", a prawie 5 tysięcy złotych dla Julki z Sandomierza i Kornelki z Tarnobrzega!
  1/25
  przejdź do galerii

  ©Andrzej Busz

  Uczniowie, nauczyciele i dyrektor tarnobrzeskiego “Kopernika” wystąpili w czwartek na scenie w dwóch koncertach charytatywnych. Publiczność nie szczędziła braw i datków na leczenie małych mieszkanek naszego regionu - Julki Skurskiej i Kornelki Krasoń.
  Już nie pierwszy raz społeczność “Kopernika” dzieli się talentem w szlachetnym celu.

  - Mamy uzdolnioną młodzież, która chętnie występuje. Tradycją jest, że raz w roku organizujemy koncert, z którego dochód przeznaczamy na pomoc dla osób, które potrzebują wsparcia - mówi dyrektor szkoły Tomasz Stróż, który na scenie miał swoje pięć minut. Nie wszyscy zorientowali się od razu, że ubrany w szarą bluzę z kapturem i rapujący tekst Grubsona “Na szczycie” to właśnie dyrektor. Występ wzbudził aplauz.

  - Tekst znałem, trochę się gubiłem, ale zatuszować to pomogły mi dziewczyny. Nie każdy musi pięknie śpiewać, przecież ważny jest cel i dobra zabawa - żartował.

  Szkolni artyści, czyli uczniowie i ciało pedagogiczne, wystąpili w czwartek dwukrotnie. Za każdym razem publika szczelnie wypełniała salę widowiskową Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Koncert w konwencji hitowego programu “Mam talent” zorganizowali i koordynowali nauczyciele Marzena Gorzała i Bogusław Lubański.

  Ich zamysłem było, aby uczniowie i nauczyciele wcielili się zarówno w uczestników przeglądu, jak i uszczypliwych członków jury. Popisy wokalne, taneczne i gimnastyczne uczestników bawiły i wzruszały. Najważniejsze, że pomogły. Suma zebranych w trakcie koncertów datków na rzecz dziewczynek wyniosła 4920 złotych.

  Julka i Kornelka wymagają operacji ratujących życie

  Organizatorzy przekazali pieniądze rodzicom dziewczynek. Połowa sumy zasili zbiórkę na rzecz dwunastoletniej Julii Skurskiej z Sandomierza. Julia cierpi na Zespół Pfeiffera (typ I). Ta choroba genetyczna to zespół wad wrodzonych charakteryzujący się między innymi zrośnięciem szwów czaszkowych i deformacją twarzoczaszki. Dziewczynka ma także zespół Arnolda-Chiariego - malformację tyłomózgowia i czaszki, ponadto jaskrę wrodzoną i niedosłuch przewodzeniowy.

  Julka przeszła już cztery ciężkie operacje ratujące życie. Jej jedyną nadzieją na ocalenie resztek zdrowia jest operacja Le Fort III, której termin wyznaczono na czerwiec 2019 roku w Dallas. Operacja u dziewczynki pozwoli na uzyskanie bardziej prawidłowego kształtu i naturalnego wyglądu twarzy, jednak przede wszystkim zabezpieczy ją przed całkowitą utratą wzroku i słuchu. Postępująca deformacja powoduje u niej niebezpieczne bezdechy nocne, które nie tylko powodują zmęczenie i senność, ale przede wszystkim skutecznie hamują rozwój dziecka i wpływają na pogorszenie stanu jej zdrowia.Na operację potrzeba w sumie 230 tysięcy złotych. Julkę można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto fundacji Mam Serce

  Kornelka Krasoń to pochodząca z Tarnobrzega trzylatka cierpiąca na złożoną wrodzoną wadę serca. Dzięki darczyńcom rodzice zebrali już pełną kwotę na sfinansowanie zabiegu w niemieckiej klinice. Wciąż trwa zbiórka na rehabilitację. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Serce Dziecka.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


  ZOBACZ TAKŻE: Flesz. Regionalny Puchar Polski, Król Twittera w V lidze, Odra bardziej hiszpańska

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love