Brązowy medal Niezabitowskiej na mistrzostwach Europy

DW
archiwum organizatora
Lilly May Niezabitowska odniosła bardzo duży sukces podczas mistrzostw Europy do lat 16. Zawodniczka z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg zdobyła brązowy medal. Impreza odbywała się we francuskim Hyeres.

Podczas sześciu dni żeglarskich zmagań udało się rozegrać 12 wyścigów przy dość zmiennej pogodzie. Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii U16 zajęła Lilly May Niezabitowska, która w klasyfikacji ogólnej była piętnasta. Druga zawodniczka reprezentująca Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg, Aleksandra Bobula, ostatecznie zajęła 37. miejsce.

Mistrzynią Europy juniorów w Laserze 4.7 do lat 16 została Lukoyanova Alexandra z Rosji, srebrny medal wywalczyła Carlotta Rizzardi z Włoch.

Lilly May potwierdziła swoją wielką formę, którą już zaznaczyła zwycięstwami na Zegrzu i w Krynicy.