Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cebula, nie folia - to było w satałce, którą kupił nasz czytelnik

ebnis
Zbigniew Dymek pokazuje, co odkrył w sałatce. Okazuje się, że były to, na szczęście, jedynie fragmenty cebuli.
Zbigniew Dymek pokazuje, co odkrył w sałatce. Okazuje się, że były to, na szczęście, jedynie fragmenty cebuli. E. Bożek
W sałatce nie było pasków folii, a… fragmenty cebuli - tak wynika z badań technologa z firmy Fruktus, producenta sałatki, którą Zbigniew Dymek ze Stalowej Woli przyniósł do naszej redakcji kilka tygodni temu.

O interwencję w Biedronce, gdzie ją kupił, i u producenta poprosił naszą redakcję.
Biedronka wycofała sałatkę z półek. U naszego czytelnika pojawił się z przeprosinami przedstawiciel firmy. Szefowie zakładu w rozmowie z nami powiedzieli, że coś takiego zdarza im się pierwszy raz. Bardzo poważnie potraktowali interwencję czytelnika.

Przypomnijmy. Zbigniew Dymek ze Stalowej Woli nie ukrywał zaskoczenia, kiedy znalazł w sałatce warzywnej, kupionej w Biedronce, coś, co w ogóle nie dało się przegryźć.

- Wygląda na jakieś sznurki foliowe, sam nie wiem, co to może być, ale sałatka nie nadaje się do jedzenia. Kiedy znajduję jakieś dziwne rzeczy w zwykłej sałatce, to nie dziwię się, że w innych produktach mogą być różne niezidentyfikowane przedmioty, które nieświadomie jemy, a potem nie wiadomo skąd biorą się bóle brzucha - powiedział nam oburzony.

Fruktus odebrał sałatkę do badania. Właśnie otrzymaliśmy jej wyniki. Okazuje się, że to coś, czego dokładnie nie potrafił nazwać nasz czytelnik, co pływało w sałatce - to nie było nic innego jak część cebuli, a dokładnie fragmenty błony, oddzielającej łuski tego warzywa.

- Zgadzamy się z opinią, że element ten przypomina pasek folii. Jednak po sporządzeniu preparatu z materiału w sałatce i uzyskaniu jego obrazu mikroskopowego, a następnie porównaniu go z preparatami przygotowanymi z różnych części morfologicznych cebuli, jesteśmy pewni, iż materiałem znajdującym się w sałatce, a błędnie zidentyfikowanym przez klienta, był pasek cebuli - błonki oddzielającej mięsiste łuski cebuli - informuje na koniec technolog Włodzimierz Wroński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie