Centralna Lig Juniorów u15. Stal Stalowa Wola walczyła dzielnie, ale nie wygrała awansu, odpadła z Unią Tarnów

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola
W niedzielę 15 listopada rozegrano rewanżowe spotkanie w ramach baraży o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15. Młodzi piłkarze Stali Stalowa Wola po zaciętym boju przegrali dwumecz z Unią Tarnów i nie zagrają w tych rozgrywkach.

Stal Stalowa Wola u15 - Unia Tarnów u15 3:3 (2:0, 2:2)
Bramki:
Bartosz Pioterczak 15, 18, Kamil Bąk 86 - Szymon Zbierzkowski 54 z rzutu karnego, 58, Fabian Jasiak 94.

Stal: Gabriel Zygmunt – Oskar Bystrek (76. Mateusz Kogut), Hubert Majewski, Bartosz Gospodarczyk (89. Jakub Sabała), Jeremi Szcześniak, Piotr Jarosz, Bartosz Pioterczak, Cyprian Pchełka (61. Szymon Marchut), Jakub Czubat (41. Tymoteusz Osuch, 55. Kacper Dziopak), Mateusz Maślach (69. Cyprian Pchełka), Kamil Bąk.

Młodzi zawodnicy Stali Stalowa Wola niedawno cieszyli się z wygrania Ligi Podkarpackiej, co dało im przepustkę do rywalizacji bezpośrednio o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15 w przyszłym sezonie. Jako barażowego przeciwnika otrzymali oni Unię Tarnów i dwumecz między tymi zespołami miał zadecydować o tym, kto zagra w tych rozgrywkach.

W pierwszym spotkaniu, które zielono-czarni rozgrywali na wyjeździe, padł remis 2:2. W rewanżu taki rezultat również utrzymywał się po zakończeniu regulaminowego czasu gry.

Jako pierwsi w tym meczu prowadzenie objęli gospodarze prowadzeni przez Michała Czubata. Bartosz Pioterczak oddał ładny strzał sprzed pola karnego i zrobiło się 1:0, ale już niedługo później stalowowolanie podwoili swoje prowadzenie Po prostopadłym podaniu Cypriana Pchełki Bartosz Pioterczak wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali i tym razem w ten sposób go pokonał. Do przerwy rezultat spotkania się nie zmienił.

W drugiej połowie z czasem Unia zaczynała coraz mocniej dochodzić do głosu i w końcu Szymon Zbierzkowski dwukrotnie pokonał bramkarza Stali, raz robiąc to po uderzeniu z rzutu karnego.

Do końca 80. minuty meczu (połowy meczów trwały po 40 minut) rezultat 2:2 się nie zmienił, co oznaczało dogrywkę. Na jaj początku Kamil Bąk ponownie wyprowadził Stal Stalową Wolę na prowadzenie, jednak zielono-czarnym nie udało się go dotrzymać do samego końca meczu i Unia, za sprawą trafienia Fabiana Jasiaka.

Stal zremisowała więc ten mecz 3:3, a dzięki lepszemu bilansowi bramek zdobytych na wyjeździe, do Centralnej Ligi Juniorów awansowała Unia Tarnów.