Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Natura w Tarnobrzegu pełne nocnych sów. Zwiedzającym po zmroku muzeum przyrody przygrywał muzyk. Zobacz zdjęcia

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Podczas Nocy Muzeów w Centrum Natura 2000 w Tarnobrzegu
Podczas Nocy Muzeów w Centrum Natura 2000 w Tarnobrzegu Wioletta Wojtkowiak
Jak wygląda gniazdo os, kość mamuta, żółw czy wąż? Czy ryby w akwarium nas widzą? Żeby zaspokoić ciekawość, która zwłaszcza dzieciom nie daje spać, warto było odwiedzić w Noc Muzeów Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu. W sobotni wieczór muzeum przyrody gościło wiele nocnych sów spoglądających przez lupę, lunetę, mikroskop. Było nastrojowo i klimatycznie, bo zwiedzającym przygrywał muzyk. Byliście? Zobaczcie zdjęcia.

Przy muzyce o przyrodzie, czyli Noc Muzeów 2023 w tarnobrzeskim Centrum Natura 2000

Podczas ogólnopolskiej muzealnej nocy wiele osób, głównie rodziców z dziećmi, skorzystało z zaproszenia do Centrum Natura 2000 w Tarnobrzegu, które 20 maja czynne było do godziny 23.

Noc Muzeów to akcja ciekawa, a uczestniczymy w niej chętnie, bo też mamy się czym pochwalić

- mówi kierownik placówki Konrad Niedźwiedź. Na zwiedzających jak zwykle duże wrażenie zrobiły potężne akwaria z rybami naszych rzek, archeologiczne okazy, jak skamieliny czy kości mamuta odkryte podczas budowy kopalni siarki.

Zwiedzanie ekspozycji umilała muzyka na żywo. Na klawiszach i akordeonie przez kilka godzin grał tarnobrzeżanin Paweł Cieśla, muzyk, dyrektor Przedszkola numer 5. Wybrzmiały popularne filmowe utwory oraz standardy jazzowe i swingowe.

Co ciekawego można obejrzeć w Naturze?

Centrum Natura 2000 należy do najchętniej odwiedzanych placówek przez dzieci i dorosłych. Jest to swego rodzaju muzeum przyrodnicze traktujące o rzece Wiśle, jej środowisku, siedliskach oraz gatunkach zwierząt i roślin występujących w jej dolinie.

Atrakcją centrum jest stała ekspozycja obejmująca m.in. terraria, akwaria z rybami i skorupiakami wiślanymi, przestrzenną dioramę obrazującą piaszczysty brzeg Wisły z modelami zwierząt i roślin, tablice interaktywne prezentujące odgłosy ptaków i zwierząt, okazy minerałów, przekroje drzew, elementy anatomiczne zwierząt i inne eksponaty, związane ze środowiskiem naturalnym. Można tu także obejrzeć fotografie przyrodnicze, zagrać w gry, sięgnąć po książki.

Pracownicy Centrum organizują konkursy fotograficzne, plastyczne i pikniki ekologiczne, prelekcje i pogadanki przyrodnicze, spacery po Dolinie Wisły oraz otaczającym obiekt zabytkowym parku dzikowskim, obfitującym w pomniki przyrody i rzadkie okazy roślin.

Centrum Natura jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Godziny zwiedzania: wtorek – piątek od godziny 9 do 17 oraz w trzy niedziele w miesiącu od godziny 12 do 16.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie