Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chór Kameralny Collegium Musicum z Warszawy w Gorzycach. Zaśpiewał piosenki Osieckiej i Przybory

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Piosenki niezapomnianych poetów, Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, zaśpiewał Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego w Gorzycach. W Trześni zespół zaprezentował klasyczny repertuar.

Znany publiczności głównie z cenionych programów rozrywkowych Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego koncertuje na co dzień w wielkich salach koncertowych Warszawy, na festiwalach muzycznych w całej Polsce, w słynnych katedrach i kościołach na całym świecie, jednak równie często z przyjemnością występuje w najdalszych zakątkach naszego kraju dla lokalnej publiczności.

W 2019 roku już po raz trzeci ruszył w Polskę z koncertami cyklu „Chór przyjechał”. Stało się tak dzięki dotacji, którą chór i współpracujące z nim Stowarzyszenie Dramma per Musica uzyskały z programu „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W weekend, 6 i 7 lipca, artyści Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego przybyli do gminy Gorzyce, by w ciągu jednego weekendu zaśpiewać dwa koncerty. Wizyta artystów tego formatu nie zdarza się często. Nic dziwnego, że w sobotę i niedzielę, publiczność szczelnie wypełniła widownię.

W sobotni wieczór 6 lipca w sali Środowiskowego Ośrodka Kultury w Gorzycach zabrzmiał koncert „Miłość nieduża”. Publiczność wysłuchała nastrojowego i wzruszającego występu, na który złożyły się piosenki do tekstów Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej, niezapomnianych artystów, których łączyło uczucie i talent. Chórzyści wykonali utwory znane i te mniej znane, opracowane dla chóru przez jego dyrygenta Andrzeja Borzyma.

W niedzielę 7 lipca przed południem, bezpośrednio po mszy w kościele Świętej Rodziny w Trześni, zespół zaprezentował klasyczny chóralny repertuar „Gaude Mater Polonia”. Złożyła się na niego polska muzyka chóralna - arcydzieła polskiej muzyki od XVI do XXI wieku, do słów naszych najwybitniejszych poetów, często inspirowane folklorem podhalańskim i kurpiowskim.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Jedna żona to mało! Ci celebryci to seryjni rozwodnicy



Co Ty wiesz o zespole Playboys?

Na scenie teatru Żeromskiego zagra sława


Jakie filmy pobiły rekordy oglądalności w Polsce?


Do jakiego gatunku należy ta piosenka? Quiz


od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie