Ciężka, ale zwycięska przeprawa tenisistek stołowych Forbetu-OWG Tarnobrzeg.

/DASZ/
Li Qian nie zawiodła i wygrała w Krakowie dwie gry.
Li Qian nie zawiodła i wygrała w Krakowie dwie gry. M. Radzimowski
Niespodzianki nie było i po zwycięstwie w Krakowie tenisistki Forbetu-OWG Tarnobrzeg są bardzo bliskie wywalczenia awansu do finału rozgrywek ekstraklasy.

Bronowianka Kraków - Forbet-OWG Tarnobrzeg 2:3, stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw), 0:1.
Wyniki gier: Wang Qian - Zhao Xiao 3:1 (11:3, 11:7, 9:11, 11:8), Renata Gumula - Li Qian 0:3 (12:14, 4:11, 7:11), Antonina Szymańska - Kinga Stefańska 3:1 (11:2, 8:11, 11:9, 12:10), Wang Qian - Li Qian 1:3 (11:7, 9:11, 6:11, 7:11), Renata Gumula - Zhao Xiao 0:3 (7:11, 6:11, 14:16).

Potwierdziło się, że krakowianki są bardzo trudnym rywalem dla naszego zespołu. Bronowianka już od kilku lat toczy z podopiecznymi Zbigniewa Nęcka zacięte mecze, ale wszystkie one kończę się ostatecznie wygraną naszej drużyny.

Po trzech grach krakowianki wygrywały 2:1, a na dodatek w czwartym pojedynku najlepsza w drużynie Bronowianki Wang Qian wygrała pierwszego seta z Li Qian i zrobiło się już niedobrze. Na szczęście "Mała" nie dała się ponieść emocjom, spokojnie realizowała taktykę trenera Nęcka i wygrała kolejne trzy sety. O wszystkim decydowała gra Renaty Gumuli z Zhao Xiao. Popularny "Bobas" nie pozwolił jednak swojej rywalce na zbyt wiele i tylko trzeci set tego pojedynku był wyrównany.

- Może nie był to zbyt dobry mecz w naszym wykonaniu, ale najważniejsze, że zwycięski. Klasę drużyny poznaje się właśnie wtedy, kiedy jej nie idzie, a nam w Krakowie nie szło, zresztą Bronowianka to bardzo dobra drużyna i bardzo niewygodny dla nas rywal - mówił po meczu trener Necek.

Drugi mecz obu drużyn rozegrany zostanie w środę 12 maja, a ewentualny trzeci dzień później, w czwartek 13 maja. W drugiej parze półfinałowej rozegrano już dwa mecze, w których Wanzl Nadarzyn pokonał KU AZS AE Wrocław 3:2 i 3:1, wygrywając rywalizację play off 2:0 i awansując do finału.