Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co w lipcu powinniśmy zrobić w sadzie i ogrodzie

Opr. /MS/
W lipcu przerzedzamy zawiązki późnych odmian jabłoni, żeby miały ładne, duże owoce.
W lipcu przerzedzamy zawiązki późnych odmian jabłoni, żeby miały ładne, duże owoce. archiwum
Lipiec oprócz satysfakcji z pięknych zbiorów owoców naszej ogrodniczej pracy, to także miesiąc dalszej intensywnej pracy pielęgnacyjnej w sadach i ogrodach.

Drzewa i krzewy owocowe

Początek lipca to pora na przerzedzenie zawiązków późnych odmian jabłoni, żeby miały ładne, duże owoce. Gałęzie, na których jest ich szczególnie dużo trzeba podeprzeć, aby nie połamały się od ciężaru. Łatwo o to zwłaszcza podczas wiatrów i burz.

Pod koniec miesiąca należy opryskać drzewa preparatem Fastac i powtórzyć ten zabieg dwukrotnie - po tygodniu i po dwóch, aby zniszczyć wylęgające się larwy szkodników.
Kwiaty dwuletnie i jednoroczne,/b>
Pamiętajmy o regularnym usuwaniu przekwitłych kwiatostanów i przynajmniej raz w miesiącu nawożeniu roślin roztworem mieszanki wieloskładnikowej, aby obficie i długo kwitły.
Gdy siewki roślin dwuletnich wysianych w poprzednim miesiącu mają 2-3 liście, możemy pikować je pojedynczo na rabacie zapasowej lub do pojemników, które później zadołujemy na zimę w ogrodzie.
W lipcu zbieramy też kwiaty, kłosy traw i zbóż przeznaczone do suszenia. Ścinamy je podczas słonecznego dnia, wiążemy w niezbyt grube pęczki i wieszamy główkami w dół, w cieniu i miejscu przewiewnym. Zachowają wówczas żywe kolory i ładny kształt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Co w lipcu powinniśmy zrobić w sadzie i ogrodzie - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie