Co warto wiedzieć po rundzie jesiennej 2 ligi?

Miłosz Bieniaszewski
Mecz derbowy pomiędzy Siarka Tarnobrzeg i Stalą Stalowa Wola zakończył się remisem 2:2 Grzegorz Lipiec
Który piłkarz obejrzał najwięcej żółtych kartek? Który trener pracował w dwóch klubach 2 ligi? A kto najwyżej wygrał?

Przed startem rundy jesiennej GKS Bełchatów został ukarany odjęciem trzech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych. Polonia Bytom ukarana została czterema minusowymi punktami, a Siarka Tarnobrzeg jednym ujemnym oczkiem.

Tylko dwóch piłkarzy - Leandro z Radomiaka Radom i Arkadiusz Ciach z Legionovii - może się pochwalić zdobyciem trzech goli w jednym meczu.

Najbardziej bramkostrzelnym duetem dysponowała Olimpia Elbląg. Paweł Piceluk i Łukasz Pietroń zdobyli razem 19 bramek.

Stal Stalowa Wola na wyjeździe wygrała tylko jedno spotkanie. Miało to miejsce w 11. kolejce. „Stalówka” wygrała 1:0 po golu Adriana Gębalskiego.

Warta Poznań niezbyt dobrze zaczynała mecze i aż 10 goli straciła w pierwszym kwadransie.

W osiemnastu meczach kibice nie oglądali bramek. Jeśli chodzi o podkarpackie ekipy, to Siarka Tarnobrzeg i Stal Stalowa Wola zaliczyły po jednym bezbramkowym remisie.

Po najwyższe zwycięstwa sięgnęły drużyny Olimpii Elbląg i Błękitnych Stargard. Oba zespoły wygrywały po 6:1, odpowiednio z Wartą Poznań i Gryfem Wejherowo.

W Stali Stalowa Wola latem doszło do wielkiej rewolucji kadrowej i wymieniono niemal wszystkich piłkarzy. Początek sezonu nie mógł więc być udany i „Stalówka” przegrała pierwsze trzy spotkania. Z czasem było już jednak dużo lepiej.

W sześciu klubach doszło do zmian trenerów. Co ciekawe, Ryszard Wieczorek jesień zaczynał jako opiekun Legionovii, a kończył w Kotwicy Kołobrzeg.

Trenerem Radomiaka jest Werner Liczka, w przeszłości coach m.in. Wisły Kraków, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Banika Ostrawa.

W Polonii Warszawa prezesem jest natomiast Jerzy Engel. To pod jego wodzą reprezentacja Polski awansowała do mistrzostw świata w 2002 roku.

Sędziowie podyktowali 61 rzutów karnych. 46 jedenastek zostało zamienionych na gole.

W meczu ósmej kolejki Siarka Tarnobrzeg wygrała 3:0 w Bytomiu. Miejscowi piłkarze mocno się do tego przyczynili, bo dwukrotnie trafiali do własnej bramki.

Kacper Piechniak ze Stali Stalowa Wola aż 15 razy wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Doświadczony pomocnik Rozwoju Katowice Tomasz Wróbel zdobył osiem bramek. Co ciekawe, aż siedem z nich padło w drugiej połowie.

Według wyliczeń 90minut.pl napastnik Siarki Tarnobrzeg Krzysztof Ropski trafiał do bramki co 112 minut. Najlepszą średnią może się pochwalić Sebastian Inczewski z Błękitnych Stargard. Zdobywał gola średnio co 59 minut.

Siedemnastu piłkarzy nie opuścilo boiska nawet na minutę. W tym gronie są piłkarze Siarki Karol Dybowski, Jan Grzesik i Bartosz Waleńcik. „Stalówkę” w tej grupie reprezentuje natomiast Bartosz Koncki.

Najczęściej żółtymi kartkami karany był Aleksandar Bajat z Legionovii, który obejrzał dziesięć kartoników o tym kolorze.

Najwyższą frekwencją może się pochwalić Radomiak, którego mecze średnio oglądało 2500 widzów. Według 90minut.pl na meczach Siarki średnio było blisko 1000 kibiców, a na pojedynkach „Stalówki” 500 fanów.

Najstarszym strzelcem gola był Mariusz Muszalik z ROW-u Rybnik, który ma 37 lat.

Materiał oryginalny: Co warto wiedzieć po rundzie jesiennej 2 ligi? - Nowiny