MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ćwiczenia uczniów klas mundurowych ze Stalowej Woli na wirtualnej strzelnicy

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Strzelanie na wirtualnej strzelnicy, zorganizowanej w „małej auli” na parterze Zespołu Szkół numer 1
Strzelanie na wirtualnej strzelnicy, zorganizowanej w „małej auli” na parterze Zespołu Szkół numer 1 Tomasz Wosk
Uczniowie Zespołu Szkół numer 1 imienia generała Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli mogą ćwiczyć na wirtualnej strzelnicy. Inwestycja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Funkcjonujące w Zespole Szkół numer 1, nazywanej popularnie „przy basenie”, klasy mundurowe cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży. W murach szkoły kształci się obecnie 5 klas o innowacji policyjnej oraz 4 klasy o innowacji wojskowej, działające pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. W sumie jest to aż 250 uczniów.

Uczniowie z klas mundurowych szkolą się na wirtualnej strzelnicy w Stalowej Woli

Od połowy listopada uczniowie mogą ćwiczyć na wirtualnej strzelnicy, ponieważ specjalnie z myślą o nich, powiat stalowowolski złożył wniosek i uzyskał dofinansowanie w konkursie Ministra Obrony Narodowej ”Strzelnica w powiecie”. W ramach projektu zaadaptowano w szkole pomieszczenie „małej auli” na potrzeby strzelnicy oraz wyposażono je w specjalny system szkolno-treningowy, w skład którego wchodzą: moduł projekcji z klawiaturą i tabletem, drukarka, specjalistyczne oprogramowanie, a także broń treningowa - 4 repliki karabinu i 4 repliki pistoletu.

– Warto zaznaczyć, że Zespół Szkół numer 1 jest jedną z niewielu szkół w województwie podkarpackim, prowadzących odziały przygotowania wojskowego pod patronatem MON-u. Ta strzelnica jest tu jak najbardziej potrzebna i co bardzo ważne – jest ona całkowicie bezpieczna dla użytkowników. To idealne miejsce dla uczniów do nauki strzelania zarówno z broni krótkiej, jak i długiej

– mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, podczas prezentacji dziennikarzom wirtualnej strzelnicy w dniu 19 listopada.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 148 tysięcy 354,20 złotych, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej wyniosło 118 tysięcy 152,16 złotych. Pozostałe środki na zadanie pochodziły z budżetu powiatu stalowowolskiego.

Co ważne, ze strzelnicy będą mogli korzystać nie tylko uczniowie Zespołu Szkół numer 1, ale też uczniowie innych szkół, które prowadzą działalność dydaktyczną w dziedzinie obronności, a także organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz obronności państwa.

Chodzi między innymi o uczniów klas wojskowych w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Od 2017 roku funkcjonują tu klasy o profilu mundurowym w zawodach technik informatyk i technik elektronik. Szkoła dysponuje w pełni wyposażoną bazą dydaktyczną oraz wyposażeniem niezbędnym do realizacji zajęć „Edukacji Wojskowej”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie