Bartosz Głąb
Moment oddania strzału a obok jego bohater - Cyprian Popielec
Moment oddania strzału a obok jego bohater - Cyprian Popielec TVP Sport
2 liga. Zaledwie 16-letni Cyprian Popielec z rezerw Zagłębia Lubin popisał się przepięknym trafieniem w meczu 19. kolejki przeciwko KKS Kalisz. Nastolatek zdobył bramkę z połowy boiska, która łudząco przypominała legendarne trafienie Tomasza Hajty.

Akademia Zagłębia Lubin znana jest z wprowadzania wielu utalentowanych piłkarzy do polskiej piłki. Być może szerszej publiczności ukazała nam się kolejna perełka. Cyprian Popielec ma zaledwie 16 lat, a dzisiaj zdobył bramkę, której nie powstydziliby się najbardziej doświadczeni gracze.

Cyprian Popielec niczym Tomasz Hajto

Nastolatek pojawił się na murawie w 29. minucie, a już sześć minut później pokusił się o uderzenie z połowy boiska, które zupełnie zaskoczyło bramkarza KKS-u Kalisz, Macieja Krakowiaka, bo ten po chwili musiał wyciągać piłkę siatki, nabijając sobie guza na prawym słupku przy próbie rozpaczliwej interwencji.

Wracając pamięcią do tego rodzaju bramek na polskich boiskach, od razu przypomina się legendarny gol Tomasza Hajto, kiedy to w barwach Górnika Zabrze zaprezentował podobne umiejętności, pokonując bramkarza Polonii Bytom, którym był wtedy Michal Pesković.

Popielec zagrał w tym sezonie 2 ligi łącznie 9 meczów, w których zdobył 2 bramki. Był również jednym z podstawowych graczy reprezentacji Polski do lat 17, która na mistrzostwach świata zasłynęła z niechlubnej afery alkoholowej. Cyprian z powodów zdrowotnych nie załapał się na turniej w Indonezji. Jeśli wciąż będzie pokazywał takie umiejętności, jest wielce prawdopodobne, że już niedługo zobaczymy go na boiskach PKO Ekstraklasy. Decyzję musi podjąć trener Waldemar Fornalik.

Piękny gol nastolatka nie wystarczył rezerwom Zagłębia

Tuż po pięknej bramce 16-latka gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę, a w drugiej połowie dołożyli jeszcze dwa trafienia i pewnie wygrali mecz 3:1. W tabeli rezerwy Zagłębia plasują się dopiero na 10. miejscu, natomiast ich pogromcy - KKS Kalisz - na 2. pozycji i liczą na awans poziom wyżej.