MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czas na majówkę. Sprawdź jakie atrakcje przygotowano w Tarnobrzegu i Stalowej Woli

Grzegorz LIPIEC, [email protected]
sxc.hu
Przed nami kilka dni odpoczynku. W środę, 1 maja rozpocznie się długi majowy weekend. Sprawdzamy, co można w tym czasie robić w dwóch największych miastach północnego Podkarpacia.

TARNOBRZEG: SPORT

Rok temu majówka w Tarnobrzegu została połączona z obchodami 50-tą rocznicą sekcji koszykarskiej w naszym mieście. Tym razem tarnobrzeżanie, którzy na majówkę nigdzie nie wyjeżdżają mogą po uroczystościach trzeciomajowych na Placu Bartosza Głowackiego (początek: godzina 10.30) udać się na towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy ekipą złożoną z zawodników tarnobrzeskich zespołów ligowych oraz Pogonią Lwów. Zespół z ukraińskiego miasta to spadkobiercy tradycji drużyny założonej w 1904 roku. Pogoń cztery razy zdobywała mistrzostwo II Rzeczpospolitej. Drużyna przestała istnieć w 1939 roku, reaktywowana w 2009 roku.

- Mam nadzieję, że sportowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu będzie się cieszyło dużą popularnością. Dodam, że zespoły zagrają w specjalnie przygotowanych koszulkach retro - mówi Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

Impreza na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu rozpocznie się o godzinie 14. Wśród atrakcji są: występ Miejskiej Orkiestry Dętej z Tarnobrzega, Mażoretek "Diament" z Chmielowa oraz finał Turnieju Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej.

75 URODZINY

Od 1 do 5 maja w Stalowej Woli odbywać się będą 75 urodziny miasta. Podczas pięciu dni w różnych miejscach "Hutniczego Grodu" będzie można się wybrać na koncerty muzyczne, imprezy sportowo-rekreacyjne, występy artystyczne.

Każdy znajdzie "coś" dla siebie. 1 maja o godzinie 10 w Ciemnym Kącie rozpocznie się ósma edycja Stalowowolskiego Rowerowego Cross Country. 2 maja ulicami miasta przemaszerują orkiestry dęte z Biłgoraja, Tarnobrzega, Janowa Lubelskiego, Niska - początek: godzina 16. O godzinie 20 na Placu Piłsudskiego wystąpi Zbigniew Zamachowski.

3 maja, o godzinie 11 w auli Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się piąta edycja Stalowowolskiego Dyktanda "Gżegżółki". O godzinie 14 ulicami miasta przebiegną uczestnicy dwudziestej piątej edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego.

Na Placu Piłsudskiego na widownię czekać będą występy artystyczne zespołów ludowych, teatrów oraz gwiazd muzyki rozrywkowej i rockowej. 4 maja będzie można wysłuchać Lao Che (godzina 19) oraz Moniki Brodki (godzina 20.30). Następnego dnia: Kabaret Młodych Panów (godzina 17), Luxtorpeda (godzina 19.30) oraz Wilki (godzina 20.30). Ostatniego długiego majowego weekendu ulicami Stalowej Woli przejedzie Hutnicza Rowerowa Masa Krytyczna (początek: godzina 15).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie