Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czepkowanie w Tarnobrzegu. Absolwenci pielęgniarstwa w Państwowej Uczelni Zawodowej otrzymali symbol zawodu i złożyli ślubowanie. Zdjęcia

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Wideo
od 16 lat
Wielki dzień dla absolwentów kierunku pielęgniarstwo w Państwowej Uczelni Zawodowej imienia profesora Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Za nimi czepkowanie, czyli uroczyste wręczenie czepków pielęgniarskich, co jest potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji i symbolicznie otwiera drogę do wykonywania trudnego i pięknego zawodu. Ślubowanie złożyło 35 pań i 2 panów. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Uroczyste nadanie czepka pielęgniarskiego i wręczenie dyplomów licencjata absolwentom tarnobrzeskiej uczelni

- W świat niesiemy swe serca gorące, najpiękniejszą głosimy ideę, aby ludziom dać spokój i słońce, by cierpiącym przywrócić nadzieję…

- słowa hymnu pielęgniarskiego wybrzmiały 11 lipca w auli Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu podczas uroczystego nadania czepków pielęgniarskich absolwentom kierunku Pielęgniarstwo.

- Ostatnie wersy tego hymnu to słowa niezwykle mocne. Szczególnie wtedy, gdy nadzieja jest nikła, kiedy pozostaje tylko wasza obecność, uśmiech, dobroć serca wypełnionego ideami i poczuciem ważności własnej posługi. To w życiu pielęgniarki jest najważniejsze, przez to będziecie realizować swoje człowieczeństwo

– zwróciła się do przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy rektor Państwowej Uczelni Zawodowej Anna Szylar.

Podniosła uroczystość czepkowania zgromadziła liczne grono gości. Czepki z szerokim paskiem otrzymało 35 absolwentek i dwóch absolwentów.

- Czepek wprowadza w grupę zawodową, zobowiązuje także do stałego podnoszenia kwalifikacji i gotowości niesienia pomocy potrzebującemu w zdrowiu i chorobie

– podkreśliła prowadząca ceremoniał Grażyna Rożek, dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu w Państwowej Uczelni Zawodowej.

Mury tarnobrzeskiej uczelni z dyplomem licencjata pielęgniarstwa opuszcza w 2023 roku 37 absolwentów studiów pierwszego stopnia – 35 pań i dwóch panów. Mogą od razu rozpocząć pracę w zawodzie lub kształcić się na studiach magisterskich.

Alicja Chmiel, która jest z zawodu kosmetologiem, postanowiła studiować pielęgniarstwo, aby pogłębić kompetencje zawodowe. - To wymagający, ale przepiękny zawód. Kiedy pomagamy innemu człowiekowi jesteśmy szczęśliwsi i lepsi - mówi tarnobrzeżanka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie