Cztery medale lekkoatletów z Mielca i Stalowej Woli w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego

/DASZ/
Młodzi lekkoatleci zaliczyli udany występ w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego. M. Radzimowski
Cztery medale, w tym dwa złote zdobyli przedstawiciele klubów naszego regionu w Małym Memoriale imieniem Janusza Kusocińskiego, który w sobotę i niedzielę rozegrany został w Toruniu.

Tradycyjnie już najsilniejszą stroną naszych młodych lekkoatletów był chód sportowy. W rywalizacji dziewcząt na dystansie 3000 metrów złoto i srebro przypadło lekkoatletkom mieleckiej Stali. Zwyciężyła Katarzyna Zdziebło, która uzyskała czas - 15.13,98, a druga była Sylwia Rembowicz - 15.18,11.

Sylwia broniła zdobytego przed rokiem złotego medalu, teraz musiała uznać wyższość klubowej koleżanki. W czołowej "10" tej konkurencji znalazły się jeszcze dwie zawodniczki z naszego regionu, szóste miejsce zajęła Angelika Augustyn z Sokoła Mielec - 15.46,60, natomiast ósme Barbara Kantorowska ze Stali Mielec - 16.15,87. W chodzie na 3000 metrów młodzików złoty medal wywalczył Adam Małek z Victorii Stalowa Wola, który uzyskał czas - 24.29,35 min. Sukces odniosła także zawodniczka mieleckiej Stali Ewelina Jacher. Podopieczna trenera Ryszarda Jakubowskiego zajęła trzecie miejsce i wywalczyła brązowy medal w rzucie młotem uzyskując wynik 46,26 metrów. W biegu na 100 metrów młodzików szósty był Luis Galicia-Perez (Victoria) - 2.41,31, a na 1000 m młodziczek szóste miejsce zajęła Sylwia Naprawa (Stal M.) - 3.04.75. Także szóste miejsce zajął w rzucie młotem Sebastian Janusz (Stal M.) - 47,07, natomiast dziewiąty w skoku w dal był Kamil Pęcak (Victoria) - 5,91.

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików.