Czwarta liga podkarpacka: Piłkarze Stali Nowa Dęba pokonali LZS Turbia. Remis Mokrzyszowa w Leżajsku

/ARKA/
Karol Wilk (z piłką) zdobył dwie bramki dla Stali Nowa Dęba.
Karol Wilk (z piłką) zdobył dwie bramki dla Stali Nowa Dęba. Marcin Radzimowski
W czwartej lidze podkarpackiej piłkarze Stali Nowa Dęba wysoko pokonali na własnym stadionie LZS Turbia 4:0. Ale goście udanie bronili się do przerwy, nie dając sobie strzelić gola, mieli też w meczu swoje szanse na bramki, jednak Piotr Gilar trafił w słupek, a Andrzej Stelmach w poprzeczkę. W drugiej połowie przyjezdni opadli z sił, a Stal zdobyła cztery gole, w tym dwa Karol Wilk.

W innych meczach Mokrzyszów Tarnobrzeg zremisował z Pogonią w Leżajsku 1:1, a Kolbuszowianka Kolbuszowa z Żurawianką w Żurawicy 2:2.

- Przez pierwsze pół godziny rywale mieli przewagę, ale potem to się wyrównało, a w drugiej połowie my przeważaliśmy - mówi Stanisław Gielarek, trener Mokrzyszowa. - Ale straciliśmy przypadkowego gola po zamieszaniu pod naszą bramką. Zrobiło się nerwowo, ale udało się nam doprowadzić do remisu, po strzale głową Sołtykiewicza. Trzeba szanować ten punkt, ale niedosyt pozostał, okazji na zdobycie bramki nie wykorzystali Łukasz Rzepiela czy Mariusz Paruch.

STAL NOWA DĘBA - LZS TURBIA 4:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Szymon Serafin 53, 2:0 Karol Wilk 57, 3:0 Marcin Kowal 75, 4:0 Wilk 76.
Stal: A. Kotrych - Diektiarenko, Rachwał, Dudziak, S. Rębisz (67 Wydro), Kowal (87 Pogoda), Warzocha, Sz. Serafin (75 Milanowski), Marek, Nowak (46 Wilk), Marut (80 Sudoł).
Turbia: Piwowar - Zalewski (65 Gromadzki), Dziedzic, Maciorowski, P. Mączka, Peszko (75 D. Mączka), Myszka (35 Kępanowski), Stelmach, Stępień, Gilar, Oczak.

Pogoń Leżajsk - MOKRZYSZÓW TARNOBRZEG 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Staroń 77, 1:1 Jacek Sołtykiewicz 89.
Mokrzyszów: Lasota - Kulczycki, Malicki, Guściora, Obara (76 Szeląg), Uznański, Haliniak, Kościelny (86 Sołtykiewicz), Rzepiela (80 Saja), Fietko, Paruch (89 Dąbek)

Żurawianka Żurawica - KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA 2:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Łukasz Korab 48, 1:1 Piotr Korytko 50, 1:2 Robert Szalony 85, 2:2 Łukasz Tyrawski 86.
Kolbuszowianka: Kozioł - Lorenc, Gorzelany, Pastuła (62 P. Kozak), Pisarczyk, S. Serafin, Ciuła (72 Pik), Czyżewski (47 Skowron), M. Serafin, Szalony, Korab.

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.