Czwarta liga Podkarpacka. Spadek Kolbuszowianki mimo triumfu w Wiśniowej

Piotr Szpak
Mimo wygranej w Wiśniowej piłkarze Kolbuszowianki Kolbuszowa (w czarnych koszulkach) nie zdołali utrzymać się w czwartej lidze. MARCIN RADZIMOWSKI
Kiepskie zakończenie sezonu naszych ekip w czwartej lidze Podkarpacia.

Jedność Niechobrz – Stal Nowa Dęba 1:0 (1:0)
Bramka: Gądek 7.
Stal: Kalandyk – Głowacki, Wydro, Dudek, Karnat (75 Durlak) – Milanowski (64 Puzio), Serafin, S. Serafin, Kwaśnik (87 Kotrych) - Diektiarenko (55 Domagała), Wilk 63 (K. Serafin).
Sędziował: Wojciech Wolan z Tarnobrzega. Widzów 200.

Wynik meczu jest sporą niespodzianką, bowiem faworytem była drużyna z Nowej Dęby. Jedyny gol padł po błędzie bramkarza gości
- Bardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis, szczególnie po przerwie posiadaliśmy przewagę, ale nie udawało nam się stworzyć stuprocentowych sytuacji – mówił po meczu trener nowodębskiego zespołu Janusz Hynowski, którego brak na boisku był bardzo widoczny.

Goście kończyli mecz w osłabieniu, bowiem w 80 minucie kontuzji kolana doznał Karol Głowacki i został on odwieziony do szpitala.

Sokół Sokolniki – Cosmos Nowotaniec 2:4 (1:0)**Bramki:** Szeser 32, 82 – Laskowski 55, 67, Nikody 83, 88.

Sędziował: Marek Cyrek z Rzeszowa. Widzów: 100.

Mimo porażki sokolniczanie zasłużyli na pochwały. Szczególnie udana w wykonaniu gospodarzy była pierwsza połowa, która wygrali 1:0, a mogli wyżej. Po zmianie stron lider z Nowotańca wzmocnił tempo gry i ostatecznie odniósł zwycięstwo. Kiedy w 82 minucie Marcin Szeser doprowadził do wyrównania 2:2 wydawało się, że Sokół zdoła wywalczyć co najmniej punkt, ale goście na to nie pozwolili.

Sokół Nisko – Rzemieślnik Pilzno 0:0**Sokół: Tomczyszyn – Kwiatkowski (87 Stelmach), Wilk, Maciorowski – Dyba, Tyczyński (87 Szpyra), Kobylarz (87 Socha), Wojtak, Niedzialek I – Lebioda, Juda. Sędziował:** Marcin Tomczyk z Dębicy. Widzów: 200.

Mecz nie rzucił na kolana, gra była pokojowa, ale w 90 minucie gospodarze mieli szansę na zdobycie zwycięskiego gola. Po rzucie rożnym głową strzelał Krystian Lebioda, ale trafił w strojącego na linii bramkowej obrońcę zespołu z Pilzna.

Błękitni Ropczyce – Bukowa Jastkowice 2:0 (1:0)
Bramki: Ochał 30, Kot 65.
Bukowa: Fabianowski – M. Partyka (46 Madej), M. Warzocha, D. Bartnik, T. Bartnik (46 Kwiatkowski) - Tokarczyk, Kotwica (80 K. Warzocha), J. Partyka, Watras – Kaczmarczyk (46 Brzeziński), Szymanek.

Mimo porażki goście zaprezentowali się z przyzwoitej strony dzielnie walcząc o jak najkorzystniejszy wynik. Gra ekipy z Jastkowic mogła się podobać szczególnie po przerwie.

Wisłok Wiśniowa - Kolbuszowianka Kolbuszowa 0:1 (0:1)
Bramka: Maca 34.

Kolbuszowianka była lepszym zespołem i wygrała zasłużenie._Mimo zwycięskiego zakończenia sezonu kolbuszowianie nie zdołali się pozostać w czwartej lidze, bowiem punkt na wagę utrzymania zdobyła Wiązownica.

W innych meczach: Przełom Besko - LKS Skołoszów 0:3 (0:2), Wisłoka Dębica - Crasnovia Krasne 2:5 (0:1), KS Wiązownica - LKS Pisarowce 0:0.