Czwartoligowi piłkarze z Niska wygrali w Pilźnie

Arkadiusz KIELAR [email protected]
Piłkarze LZS Turbia (z lewej Michał Serafin), zremisowali na własnym stadionie z Błękitnymi Ropczyce 1:1. A. Kielar
Pierwsze zwycięstwo w sezonie i pierwsze punkty wywalczyli w czwartej lidze podkarpackiej piłkarze Sokoła Nisko, zapewniając sobie wygraną w Pilźnie "rzutem na taśmę". Pechowo zremisował u siebie LZS Turbia, przegrała Kolbuszowianka Kolbuszowa

LZS TURBIA - Błękitni Ropczyce 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Krzysztof Dziadura 59, 1:1 Piotr Zatorski 90+2.
Turbia: Bieniek - Cupak, Słowik, Olko, Biały - Partyka, Gruszczyk, Serafin, Dziadura (82 Kosior) - Bajgierowicz (70 Piotr Sojecki), Paweł Sojecki (62 Zalewski)
Błękitni: D. Kosiba - Proczek, Cichosz, Wolak, Kramarz - Kot, Sulisz, Orzech (65 Paśko), Chmura (68 Bonowicz) - Ł. Kosiba (75 Zatorski), Ogrodnik.
Żółte kartki: Serafin, Piotr Sojecki (Turbia), Cichosz, Wolak, Bonowicz (Błękitni). Sędziował: Leszek Gawron z Mielca. Widzów 100.

Gospodarzom zabrakło sekund, by dowieźć wygraną do końca. Już w doliczonym czasie piłkę ręką w polu karnym dotknął Grzegorz Słowik i sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Piotr Zatorski.
Prowadzenie piłkarze z Turbi objęli po akcji z 59 minuty, gdy Paweł Sojecki zagrał w pole karne do Krzysztofa Dziadury, a ten z pierwszej piłki uderzył nie do obrony. Po stracie gola zespół z Ropczyc miał kilka znakomitych okazji do wyrównania, po strzale Tomasza Paśki piłkę sprzed linii bramkowej wybili obrońcy, a Łukasz Kosiba i Robert Sulisz po rzutach wolnych trafiali w słupek. Ze skutecznością nie po drodze było też piłkarzom w pierwszej połowie, z metra główkował nad bramką Tomasz Kot z Błękitnych, a po drugiej stronie boiska z bliska w słupek wypalił, grający na własną prośbę, narzekający na uraz, Łukasz Bajgierowicz.

Rzemieślnik Pilzno - SOKÓŁ NISKO 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Piotr Mikulski 17 z karnego, 1:1 Paweł Kaczmarczyk 23, 1:2 Mateusz Nowak 90+1.
Sokół: Furtak - Wołoszyn, Drabik, A. Nowak, Lebioda - Szewc (82 Pławiak), Skiba, Mrzygłód (80 M. Nowak), D. Wojtak (79 Woźniak) - Kaczmarczyk, Szeser (68 R. Wojtak).
Czerwona kartka: Lesiak (Rzemieślnik, 45 min., za drugą żółtą). Żółte: Łapa, Wójcik, Mędek, Hajec, Lesiak (Rzemieślnik), Wołoszyn, Drabik, A. Nowak, Lebioda (Sokół). Sędziował: Rafał Żychowski z Krosna. Widzów 400.

Chociaż to miejscowi pierwsi objęli prowadzenie, po strzale Piotra Mikulskiego z dość problematycznego rzutu karnego, podyktowanego za rzekomy faul grającego trenera Sokoła, Artura Lebiody, na Danielu Popieli, to niżanie nie załamali się takim obrotem sprawy. Tym bardziej, że w 45 minucie z boiska po czerwone kartce wyleciał Janusz Lesiak. Szybko wyrównał po błędzie obrony Rzemieślnika Paweł Kaczmarczyk, a wynik ustalił efektownym strzałem pod poprzeczkę już w doliczonym czasie gry, wprowadzony w końcówce na boisko, Mateusz Nowak.

KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA - Igloopol Dębica 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Damian Polak 11, 1:1 Sebastian Pisarek 15, 1:2 Pisarek 61.
Kolbuszowianka: A. Sito - Polak, Mazurek (88 Cieśla), Terlaga (63 Pisarczyk), Pastuła - Serafin, Abramowicz (80 Wróblewski), Adranowicz, Gorzelany - Pruś, Krystel (60 Jamróz).
Czerwone kartki: Janasiewicz (Igloopol, 9 min. za drugą żółtą), Pisarek (Igloopol, 74 min., za faul bez piłki). Żółte: Pruś, Pastuła (Kolbuszowianka), Janasiewicz, Dzięgiel, Więcek (Igloopol). Sędziował: Sławomir Chmiel z Rzeszowa. Widzów: 200.

Kolbuszowianka od 9 minuty grała z przewagą jednego zawodnika, po czerwonej kartce dla Janasiewicza z Igloopolu. A w 74 minucie kolejną czerwoną kartkę zobaczył inny gracz gości, Pisarek. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Damiana Polaka, ale potem stracili dwa gole po nie najlepszych interwencjach Aleksandra Sity.

W innych meczach: Polonia Przemyśl - Strumyk Malawa 1:0 (1:0), Kot 32, MKS Kańczuga - Limblach Zaczernie 0:1 (0:1), Adamczyk 8, JKS Jarosław - Żurawianka Żurawica 0:2 (0:0), Olcha 57, Gawłowski 73, Pogoń Leżajsk - Partyzant Targowiska 0:1 (0:1), Zarzyka 24, Orzeł Przeworsk - Wisłok Wiśniowa 6:0 (4:0), Wiktor 10, 34, Dragan 19, 29, Wojtas 60, Sierżęga 85.