Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną czeka rozbiór?

/KaT/
Pod koniec  września tego roku Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna  obchodziła jubileusz 20 lat działalności. Jaką przyszłość czeka oddział Agencji Rozwoju Przemysłu w Tarnobrzegu i samą TSSE?
Pod koniec września tego roku Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna obchodziła jubileusz 20 lat działalności. Jaką przyszłość czeka oddział Agencji Rozwoju Przemysłu w Tarnobrzegu i samą TSSE?
Niemal 350 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, 9 miliardów złotych inwestycji, ponad 30 tysięcy utworzonych miejsc pracy – to wyniki zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

ZOBACZ TAKŻE:
Wypadek taksówki na Zielonej w Łodzi. Pijana kobieta nie zatrzymała się na stopie

(Źródło: dzienniklodzki.pl)

Pod koniec września tego roku tarnobrzeska Strefa obchodziła jubileusz 20 lat działalności. Odwołanie po koniec lutego tego roku ze stanowiska dotychczasowego prezesa Macieja Ślęzaka i powierzenie jego obowiązków Krzysztofowi Ślęzakowi, dyrektorowi Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec, utwierdza coraz liczniejszą rzeszę zainteresowanych, w tym, że Tarnobrzeska SSE zostanie wchłonięta przez Mielecką SSE.

O przyszłość tarnobrzeskiej strefy na ostatniej sesji Rady Miasta pytał prezydenta miasta Grzegorza Kiełba były prezydent Tarnobrzega, obecnie radny Jan Dziubiński, który przypomniał, że o zakusach na likwidację Tarnobrzeskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej mówiło się w latach 2000-ych roku, za rządów AWS-u. - Taka koncepcja była, kiedy AWS rządził i była uzasadniona ekonomicznymi stronami, jak również większą prężnością i lepszym działaniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu - mówił Jan Dziubiński. - Nie zgadzam się z tym, bo w innych warunkach powstawała strefa w Mielcu, w innych w Tarnobrzegu. Dziś znowu pojawia się pomysł połączenia stref, aby były bardziej ekonomiczne. Owszem jest pomysł wicepremiera Morawieckiego, że cała Polska mogłaby być jedną strefę ekonomiczną, ale zarządcy będą w rejonie. Czy to jest podsłuchane? Wystarczy popatrzeć w górę i wróble na ten temat ćwierkają.

Grzegorz Kiełb, prezydent Tarnobrzega stwierdził, że radny Dziubiński temat wywołał niepotrzebnie. - Dwa tygodnie temu w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu rozmawiałem z Krzysztofem Ślęzakiem prezesem jednej i drugiej strefy - tłumaczy Grzegorz Kiełb. - Z jednej strony Polska ma być jedną strefą ekonomiczną, ale z drugiej strony Agencja Rozwoju Przemysłu , oddział w Tarnobrzegu nie zostanie zlikwidowany, a strefa nie zostanie wchłonięta przez Mielec. Strefy podzielą się wpływami. Tarnobrzeska będzie miała część Podkarpacia, a Mielec pozostałą. Podzielone zostaną także tereny w innych województwach.

Obecnie Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje 22 podstrefy w sześciu województwach, a łączna powierzchnia wynosi 1 tysiąc 868 hektarów. Tylko w 2017 roku Agencja Rozwoju Przemysłu wydała w niej 19 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, które przełożą się na nakłady inwestycyjne w wysokości 387 mln zł, a także 440 nowych miejsc pracy. W całej historii strefy tarnobrzeskiej wydano blisko 350 zezwoleń, z czego większość dla polskich firm. W tym roku inwestorzy polscy stanowią ponad 80% udzielonych zezwoleń.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie