Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola sięgnęła po mistrzostwo Polski

/ARKA/
Danuta Urbanik zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski.
Danuta Urbanik zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. Marcin Radzimowski
Wychowanka Victorii Stalowa Wola, Danuta Urbanik, wywalczyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Łodzi.

Urbanik, studentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, obroniła mistrzowski tytuł sprzed roku, zdobywając złoty medal w biegu na 800 metrów z czasem 2.05.98. Wyprzedziła Ewę Jacniak z UMC Lublin (2.08,14) i Martynę Puschhaus z AWF Katowice (2.08,58). Zawodniczka Victorii brała też udział w 20. Memoriale Josefa Odlozila w stolicy Czech, Pradze, w którym w biegu na 1500 metrów zajęła drugie miejsce z czasem 4.10,0, a minimalnie lepsza była od niej tylko halowa mistrzyni Włoch, Margherita Magnani (4.09.85).

Inna wychowanka Victorii, obecnie w AZS AWF Warszawa, Joanna Jóźwik, wystartowała w biegu na 800 metrów w 13. Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym w Bydgoszczy, zajmując trzecie miejsce z rekordem życiowym - 2.02,39. Jej czas jest lepszy od wskaźnika Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Europy do lat 23. Wygrała Litwinka Egle Balciunaite - 2.02.16.