Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola walczyła dla reprezentacji Polski

/ARKA/
Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola walczyła z reprezentacją Polski w Niemczech. Arkadiusz Kielar
Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola walczyła z reprezentacją Polski w lekkoatletycznej Superlidze 5 Drużynowych Mistrzostw Europy w niemieckim Brunszwiku.

Nasza zawodniczka rywalizowała w biegu na 1500 metrów, zajmując niezłe, szóste miejsce. W gronie dwunastu zawodniczek przybiegła na metę z czasem 4.17,24 min. i wywalczyła dla polskiej reprezentacji 7 punktów. Wygrała Szwedka Abeba Aregami, z czasem 4.14,20 i zdobyła 12 punktów dla swojej drużyny.

W polskiej kadrze znalazło się 48 lekkoatletów, 24 kobiety i 24 mężczyzn. W Brunszwiku walczyło dwanaście najsilniejszych lekkoatletycznych ekip z Europy, w tym z Francji, Rosji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wśród biało-czerwonych znaleźli się tak uznani zawodnicy jak Kamila Lićwinko, Tomasz Majewski czy Piotr Małachowski. Reprezentacja Polski do końca walczyła o trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji, z Francją, ostatecznie po ostatniej konkurencji, sztafecie 4x400 metrów mężczyzn, w której piąci na mecie Polacy byli gorsi od drugich Francuzów, Polska w klasyfikacji generalnej zajęła czwarte miejsce z 293 punktami. A Francja trzecie, z zaledwie dwoma "oczkami" więcej. Najlepsi byli Niemcy (371 pkt.) przed Rosjanami (359,5 pkt).