Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola walczyła w mistrzostwach świata

/ARKA/
Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola walczyła w halowych mistrzostwach świata w lekkiej atletyce w Sopocie. Nasza zawodniczka w piątkowych eliminacjach biegu na 1500 metrów nie zdołała wywalczyć awansu do finału, w swojej grupie eliminacyjnej zajęła szóste miejsce.

Urbanik, która niedawno wywalczyła srebrny medal halowych mistrzostw Polski w biegu na 1500 metrów, zadebiutowała w halowych mistrzostwach świata seniorów. Jej trener z Victorii, Mirosław Barszcz, mówił przed startem naszej zawodniczki wśród światowej elity w Sopocie, że jej awans do finału będzie już dużym sukcesem. Niestety, nie udało się, w biegu eliminacyjnym Danuta przybiegła na metę szósta z czasem 4.13,34 min.

- Naprawdę dałam z siebie wszystko, po prostu zabrakło mi sił. Takie rwane tempo, jak w tym biegu, mi nie służy - mówiła w wywiadzie dla telewizji Danuta Urbanik.

W drugim biegu eliminacyjnym na 1500 metrów odpadła inna reprezentantka Polski, Katarzyna Broniatowska, która też była szósta (4.14,31). A najlepsza w eliminacjach (były trzy serie) była Szwedka Abeba Aregawi, z czasem 4.08,74. Awans do finału na 1500 metrów wywalczyły po dwie najlepsze biegaczki z każdej serii oraz kolejne trzy z najlepszymi czasami.

Świetnie spisał się w Sopocie w eliminacjach skoku w dal Adrian Strzałkowski, wychowanek Sparty Stalowa Wola, który reprezentuje obecnie barwy MKS Aleksandrów Łódzki. Wyrównał halowy rekord Polski, skacząc 8,18 m i pewnie awansował do finału.