Dawid Kiełb ze Stalowej Woli wygrał w Pabianicach

Zdzisław Surowaniec
Z prawej Dariusz Kiełb, który wspiera syna Dawida w turniejach tenisowych, ale sam także na nich wygrywa Dariusz Kiełb
W pierwszych dwudniowych zawodach tenisowych po pandemii aktualny mistrz Podkarpacia do lat 12 w singlu i deblu oraz liczący się zawodnik w Polsce w swojej kategorii wiekowej Dawid Kiełb ze Stalowej Woli zwyciężył w zawodach w Pabianicach niedaleko Łodzi.

Dawid zwyciężył z Grzegorzem Łuczakiem z Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz 6-0,6-0.

Następnie Dawid - reprezentant Klubu Sportowego Efektowni.pl pokonał Natana Krawczyka z klubu Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kozica Piotrków Trybunalski 6-1, 6-0, z kolei w pokonanym polu pozostawił zawodnika Czarnych Rzeszów Maksymiliana Cacha 6-4, 6-2 i w finale zwyciężył Antoniego Szarego z Fundacji Klub Tenisowy Astra Książenice Mazowieckie wynikiem 6-3, 6-3.

W lutym w podwarszawskich Kozerkach miały miejsce jedne z najważniejszych zawodów mistrzowskich w tenisie ziemnym z zawodnikami do lat 12. Tam sukces odniósł Dawid. Zawody te noszą nazwę Super Seria Skrzatów. Chłopiec zajął wtedy trzecie miejsce.

W styczniu Dawid na Halowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu zajął miejsce na pudle. Zwycięża od kilku lat z rówieśnikami. Jak informuje Dariusz Kiełb, w konkursie Polskiego Związku Tenisa klub sportowy Efektowni.pl uplasował się na miejscu 2 w województwie podkarpackim i na pozycji 45-51 w Polsce (klubów z licencjami PZT jest 211) . - Wyprzedziliśmy kluby w Polsce z wielkimi budżetami, a nasz mały klub funkcjonuje wyłącznie z małych datków prywatnych osób - cieszy się ojciec tenisisty skrzata.

Natomiast ojciec Dawida Dariusz Kiełb wystartował teraz w zawodach pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego w Łęcznej w województwie lubelskim i zmierzył w turnieju swoje umiejętności tenisowe. Są to turnieje pod patronatem Polskiego Związku Tenisa ziemnego dla zawodników z licencją PZT. W turnieju mogli wziąć udział zawodnicy z każdego miasta, turniej był otwarty, został podzielony na kategorie wiekowe open czyli bez limitu wiekowego oraz kategorie 45+, 55+ .

W kategorii +45 lat w pierwszej rundzie Dariusz Kiełb zwyciężył zawodnika z województwa lubelskiego Rafała Osipiuka (były lekkoatleta i piłkarz) wynikiem 6-4 i 6-3 , w kolejnej rundzie pokonał Andrzeja Jagiełłę z Zamościa wynikiem 6-0, 6-0, a w Finale zwyciężył Roberta Bickiego wynikiem 6-2 , 6-3.