Dawid Kiełb ze Stalowej Woli z szybką rakietą najlepszy na kortach Legi

Zdzisław Surowaniec
Dawid Kiełb - drugi od lewej wśród chłopców, najlepszy na kortach Krak w Krakowie, gdzie pokonał wszystkich rywali. archiwum
Dziewięcioletni Dawid Kiełb z Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli grał w turnieju kończącym sezon na kortach Legi.

Po 3 rozegranych turniejach był przed turniejem Mastres Legia Tenis 10 na pierwszej pozycji. Kiedy grało ośmiu najlepszych chłopców w kategorii pomarańczowej podzielonych na dwie grupy, Dawid z dwoma zwycięstwami i jedną porażką wyszedł z grupy i w półfinale niestety uległ Antkowi Chrzanowskiemu z Warszawy. Ostatecznie zajął trzecie miejsce i dostał brązowy medal. W klasyfikacji końcowej po trzech rozegranych turniejach i masters na kortach legi Dawid zajął drugie miejsce .

Po brązowym medalu Dawid powetował sobie na kortach Krak w Krakowie, gdzie zwyciężył w finale w kategorii pomarańczowej z rewelacyjnie grającą Magdą Kurowską z Nowego Sącza w stosunku 4:0. W półfinale Dawid zwyciężył również 4:0 Alana Kluska z Krakowa, a w grupach zwyciężył 4:1 z Frankiem Ramsem z Krakowa, następnie z Oliwią Lumumba 4:0 oraz z Anią Kmiecik 4:0.

To kolejne zwycięstwa tego małego tenisisty W lutym Dawid zwyciężył w ogólnopolskim turnieju Pacific Cup Tenis 10 w Puławach. W styczniu wystartował w kategorii pomarańczowej chłopców turniej Tenis 10 - Legia Tennis 10’Cup. Osiągnął bardzo duży sukces wygrywając cały turniej.