Dawid Kiełb ze Stalowej Woli zdobył brązowy medal w tenisie na Halowych Mistrzostwach Polski

Zdzisław Surowaniec
Drugi z lewej tenisista Dawid Kiełb wśród najlepszych zawodników
Drugi z lewej tenisista Dawid Kiełb wśród najlepszych zawodników Dariusz Kiełb
15-letni Dawid Kiełb ze Stalowej Woli zdobył brązowy medal w tenisie na Halowych Mistrzostwach Polski do lat 16 zorganizowanych w Toruniu.

Dawid Kiełb z Klubu sportowego Efektowni.pl na mistrzostwach w Toruniu

Dawid, związany z Klubem Sportowym Efektowni.pl w Stalowej Woli był jedynym reprezentantem z Podkarpacia na toruńskich mistrzostwach.

- Brązowy medal to piękne osiągniecie dla Dawida i Stalowej Woli w tenisie młodzieżowym – ocenił Dariusz Kiełb, ojciec Dawida.

- Dawid to chłopak urodzony w Stalowej Woli i mieszkający w Stalowej Woli i chodzący tu do szkoły. Z racji wysokiego rankingu nie musiał grać w eliminacjach do turnieju głównego Mistrzostw Polski – stwierdził ojciec zawodnika.

Mistrzostwa Polski w Tenisie

Na toruńskich mistrzostwach wśród wyłonionych najlepszych w Polsce  16 par, w pierwszej  rundzie para Dawid Kielb i Mikołaj Owramko ze Szkoły Tenisa Break z Warszawy zwyciężyła parę Jakub Furmanek (Kostrzyński Klub Tenisowy) i Maksymilian Żurek (GKS Katowice przy Fundacja Sportowe Katowice) wynikiem 6-3,6-2 i awansowała do najlepszej ósmej patrze w Polsce. W walce o medal zwyciężyli parę Wojciech Przygocki (Leszno Tenis Klub) i Patryk Sarnowski (Klub Tenisowy Nafta Zielona Góra - wynikiem 6-2, 6-2. W półfinale ulegli aktualnym Mistrzom Polski z Olimpiady Młodzieży w Bytomiu.

Dawid zaczął grać w tenisa w wieku 5 lat. Dariusz, ojciec Dawida, to były sportowiec, sześciokrotny Mistrz Polski, ale w tenisie stołowym. Uwielbiał także tenis ziemny i grywał regularnie, dlatego zabierał czasami syna Dawida na korty. I tak już od najmłodszych lat Dawid miał styczność z tenisem. Następnie w wieku 6 lat Dawid uczęszczał już na lekcje tenisa w formie zabawowej przez 2 lata. Następnie w wieku 8 lat już posiadał jakieś umiejętności tenisowe i rozwijał je, jednocześnie trenując piłkę nożna przez 1,5 roku jako sport uzupełniający.

Dawid zwycięża prestiżowe turnieje

W wieku 9 lat Dawid zwyciężył prestiżowy turniej dla młodych talentów w Legia Lexus Tenis Cup w Warszawie, w którym grało ponad 200 dzieci, w kolejnych latach zwyciężał w zawodach tenis 10 w Krakowie, Warszawie, Gdyni, Chorzowie. W kategorii skrzata do lat 12 zwyciężył w zawodach Super Serii w Grodzisku Mazowieckim, Gdańsku, Kaliszu i zakwalifikował się do programu „Ministerstwa Sportu, mały wielki Polak tenisista - nadzieje olimpijskie” . W tym roku na ogólnopolskich zawodach kadetów do lat 16 o Puchar Gór Świętokrzyskich w Kielcach wywalczył dwa złote medale.

Firmy bądź osoby prywatne chcące wesprzeć karierę tenisowa Dawida mogą zasilić bezpośrednio nasz klub jak również poprzez Zrzutkę: