Delfin Tarnobrzeg przywiózł z Połańca wiele medali

DW
Duży sukces Delfina Tarnobrzeg. Zawodnicy tego klubu zdobyli aż 17 medali podczas Pucharu Prezesa LKS Delfin Połaniec i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej tych zawodów.

Rywalizacja odbywała się 14. grudnia na pływalni w Połańcu. Klub UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 19 osobowa ekipa w składzie: Bajer Nikodem, Borkowski Albert, Brzozowski Szymon, Dąbrowski Jakub, Kalita Jakub, Kraska Nikodem, Majewski Igor, Pełka Kacper, Pyka Jan, Rumak Jan, Rzeszowiak Michał, Skulski Szymon, Skwara Bartłomiej, Szczepan Piotr, Szymański Konrad, Jochaniak Aleksandra, Krasowska Maja, Rzeszowiak Natalia, Wójcikowska Oliwia.

W zawodach startowało 170 zawodników i zawodniczek z 14 klubów. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach wiekowych: I kategoria 8 lat i młodsi, II kategoria 9-10 lat, III kategoria 11-12 lat, IV kategoria 13-14 lat, V kategoria 15-18 lat.

Poniżej wyniki punktowane i medalowe.

Złoty medal zdobyła sztafeta 4x50 m stylem dowolnym mieszane w składzie: Szymon Skulski, Jakub Kalita, Natalia Rzeszowiak, Oliwia Wójcikowska.

Maja Krasowska zdobyła srebrny medal na dystansie 25 m stylem dowolnym.

Albert Borkowski (8 lat) zdobył złoty medal na 25 m stylem dowolnym.

Natalia Rzeszowiak (12lat) zdobyła złoty medal na 50 m stylem dowolnym i srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym.

Skulski Szymon (14 lat) zdobył złoty medal na 50 m stylem dowolnym i złoty medal na 50 m stylem motylkowym.

Konrad Szymański (10 lat) zdobył srebrny medal na 100 m stylem zmiennym i zajął 4. miejsce na 50 m stylem klasycznym.

Igor Majewski Igor (10 lat) zdobył złoty medal na 50 m stylem dowolnym oraz złoty medal na 50 m stylem motylkowym.

Nikodem Bajer (10 lat) zdobył złoty medal na 50 m stylem klasycznym.

Jan Pyka (10 lat) zdobył brązowy medal na 50 m stylem dowolnym i brązowy medal na 100 m stylem zmiennym.

Jakub Dąbrowski (11 lat) zdobył brązowy medal na 100 m stylem grzbietowym.

Jakub Kalita (12 lat) zdobył brązowy medal na 50 m stylem motylkowym.

Bartłomiej Skwara (11 lat) zdobył brązowy medal na 50 m stylem motylkowym i 4. miejsce na 50 m stylem dowolnym.

Wójcikowska Oliwia (12 lat) zdobyła srebrny medal na 50 m stylem klasycznym i 5. miejsce na 50 m stylem dowolnym

Szymon Brzozowski (12 lat) zajął 4. miejsce na 50 m stylem motylkowym i 6. miejsce na 50 m stylem dowolnym.

Piotr Szczepan Piotr (12lat) zajął 6. miejsce na 50 m stylem motylkowym.

Nikodem Kraska (9 lat) zajął 6. miejsce na 100 m stylem grzbietowym.

Aleksandra Jochaniak (12 lat) zajęła 4. miejsce na 50 m stylem klasycznym.

- Brawa dla wszystkich tym bardziej, iż niektórzy walczyli z zawodnikami starszymi. Wszystkim gratulujemy wyników i poprawionych życiówek- mówią trenerzy Delfina Angelika Michalik i Krzysztof Dydo.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?