Dobry występ zawodników Stali Nowa Dęba na kolejnym turnieju

DW
Na Podkarpaciu w miejscowości Żyraków koło Dębicy w ramach Ogólnopolskich Turniejów “Podkarpacki Cup 2019” rozegrany został drugi w tym sezonie Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Młodzików w badmintonie. Bardzo dobre wyniki zaliczyli w nim dwaj zawodnicy badmintonowej sekcji Stali Nowa Dęba.

Do zawodów przystąpiło wiele czołowych zawodniczek i zawodników z całej Polski, a rywalizacja w wielu spotkaniach była niezwykle emocjonująca i zacięta.

W zawodach tych znakomicie spisali się młodzi, utalentowani badmintoniści Stali Nowa Dęba bracia: Krystian Wąsik który wystąpił w kategorii młodzików młodszych oraz Karol Wąsik, który wystąpił w kategorii młodzików.

W grze pojedynczej młodzików młodszych Krystian po bardzo dobrej grze wywalczył drugie miejsce.

W grze podwójnej młodzików młodszych drugie miejsce wywalczył debel chłopców: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin), który w pojedynku finałowym po bardzo dramatycznej i niesamowitej grze uległ parze: Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl) / Maciej Zmarz ( Benninca UKS Feniks Kędzierzyn - Koźle) 1:2 (21:23, 21:9, 21:23).

Bardzo dobrze spisał się również drugi z braci Karol Wąsik, który w grze pojedynczej młodzików wywalczył bardzo dobre trzecie miejsce.

Jeszcze lepiej Karol spisał się w grze podwójnej młodzików gdzie wspólnie ze swoim partnerem deblowym Kacprem Obłozą (UKS Jagiellonka Medyka) po równie dramatycznym pojedynku finałowym pokonali parę: Karol Krzych (MMKS Kędzierzyn - Koźle) / Szymon Maciołek (MKS Strzelce Opolskie) 2:1 (21:18, 13:21, 22:20).

Tym samym zawodnicy Stali Nowa Dęba: Krystian i Karol Wąsik udowodnili, że ich badmintonowy talent ciągle rozwija się w dobrym kierunku i przebojem wdzierają się do grona czołowych badmintonistów Polski w swoich kategoriach wiekowych.