Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Doceniona "Pływaczka" niepełnosprawnej artystki ze Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Instruktor Marta Hornik i Urszula Powęska i nagrodzona praca "Pływaczka”
Instruktor Marta Hornik i Urszula Powęska i nagrodzona praca "Pływaczka” Zdzisław Surowaniec
Urszula Powęska, uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli, znalazła się w gronie laureatów X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych", organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Temat konkursu był "Olimpiada i Olimpijczycy". Urszula, za pracę "Pływaczka" namalowaną na jedwabiu, zdobyła III miejsce w kategorii "Tkanina i aplikacja". Dla Warsztatu wiąże się to z nagrodą finansową w wysokości 4 tys. zł. Praca powstała w pracowni rękodzielniczej prowadzonej przez instruktora Martę Hornik.

WIELE NAGRÓD

Warsztat jest jednym z ośrodków, który w tym prestiżowym konkursie zdobywa wiele nagród. - W tym roku wysłaliśmy prace na pięć konkursów plastycznych i konkurs poetycki. Mamy już dwójkę laureatów w konkursach "Nikifory" i "Podkarpackie- przestrzeń otwarta dla wszystkich" - powiedziała kierownik warsztatów Ewa Ziajko. Jak wspomniała, udział w konkursie "Olimpiada i olimpijczycy" to była okazja do poszerzenia wiedzy i emocjonalnego zaangażowania uczestników w temat sportu.

- Udział w konkursach zwiększa motywację uczestników do pracy, chęć uczestniczenia w zajęciach, daje radość tworzenia i nauki nowych rzeczy. Pozytywnie wpływa na stan emocjonalny, poprawia nastrój, pozwala przelać na papier, płótno czy inny materiał swoje uczucia, myśli i marzenia. A sukces - zdecydowanie poprawia samoocenę i wiarę we własne możliwości - zapewniła Ewa Ziajko..

WYRÓŻNIENI, DOCENIANI

Zdaniem pani kierownik udział w konkursach jednoczy środowisko osób niepełnosprawnych, jest okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i porównania dokonań.

- Niepełnosprawni artyści, ich terapeuci spotykają się na uroczystych rozdaniach nagród z kolegami z innych ośrodków, władzami PFRON, członkami jury. Laureaci mają okazję wyjazdu do innego miasta, uściśnięcia ręki Prezesa PFRON czy przewodniczącego jury. Są wyróżnieni, docenieni, chwaleni, to na długo pozostaje w ich pamięci. Pozostają nagrody i wydawnictwa przypominające o sukcesie, wystawy oglądają osoby spoza środowiska. Konkurs "Sztuka osób niepełnosprawnych" w sposób szczególny promuje twórczość osób niepełnosprawnych - stwierdziła.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie