Drugi dzień strajku. Raport z Tarnobrzega i gmin powiatu tarnobrzeskiego

Wioletta WojtkowiakZaktualizowano 
Wioletta Wojtkowiak
W Tarnobrzegu oraz czterech gminach powiatu tarnobrzeskiego: Baranowie Sandomierskim, Nowej Dębie, Gorzycach i Grębowie większość szkół nadal prowadzi strajk. Nie przeszkodzi on jednak w egzaminach gimnazjalnych.

Tarnobrzeg: Jedno przedszkole zakończyło strajk

Z danych wydziału edukacji Urzędu Miasta Tarnobrzega wynika, że we wtorek do strajku przystąpiło 521 nauczycieli z 21 placówek podległych miejskiemu samorządowi, czyli mniej niż w poniedziałek. Tej formy protestu nie prowadzą już nauczyciele z przedszkola nr 18, którzy strajkowali w poniedziałek.

Strajkują nadal szkoły podstawowe numer: 3, 4, 6, 9, 10, 11, Zespół Szkół Specjalnych, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica, zespoły szkół numer 1, 2 i 3 oraz Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna i Centrum Kształcenia Praktycznego. Protestują także przedszkola nr: 1, 5, 6, 9, 12, 15, 17.

Udziału w strajku nie bierze dziewięć placówek. Zajęcia odbywają się zgodnie z planem w przedszkolach numer 2, 3, 4, 7, 8, 13, i 18 oraz w szkołach podstawowych numer 7 na osiedlu Mokrzyszów i 8 na osiedlu Wielowieś. Strajk zawiesiła także Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu (podległa samorządowi województwa), gdzie 8 kwietnia strajkowało 11 nauczycieli.

Baranów Sandomierski: Strajkują wszystkie szkoły w gminie

Podobnie jak w poniedziałek lekcji nie ma we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy, czyli w Baranowie Sandomierskim, Skopaniu, Woli Baranowskiej, Ślęzakach i Dąbrowicy. Strajkuje jednak mniej nauczycieli. W poniedziałek w akcji uczestniczyło 55 procent kadry pedagogicznej pięciu szkół, ale we wtorek już 43 procent.

Burmistrz Marek Mazur zapewnia, że w środę we wszystkich czterech oddziałach gimnazjalnych odbędą się egzaminy dla trzecioklasistów.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. ZOBACZ ODPOWIEDZI I ARKUSZ PYTAŃ CZĘŚCI HUMANISTYCZNEJ [POLSKI, HISTORIA, WOS].

Gorzyce: Strajk we wszystkich placówkach

Strajkują zespoły szkolno-przedszkolne w Furmanach, Sokolnikach, Trześni, szkoła podstawowa we Wrzawach, szkoły podstawowe nr 1 i 2 oraz przedszkole samorządowe w Gorzycach.

- Akcję strajkową prowadzą wszystkie szkoły, ale egzaminy gimnazjalne odbędą się – informuje wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

Grębów: Strajk wszędzie, poza przedszkolem

Akcja strajkowa trwa we wszystkich szkołach w gminie, a więc w Grębowie, Stalach, Wydrzy, Krawcach, Żupawie i Zabrniu. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie. Pracuje jedynie przedszkole w Grębowie.

Wójt gminy Kazimierz Skóra popiera strajkujących nauczycieli i zastanawia się jak zrekompensować im utratę zarobków za dni strajku.

Nowa Dęba: W mieście i sołectwach strajkuje część szkół
Strajkują nadal nauczyciele ze szkoły podstawowej numer 2 w Nowej Dębie, podstawówek w Tarnowskiej Woli, Jadachach i Chmielowie oraz przedszkole numer 1 w Nowej Dębie.

Akcji nie prowadzą szkoły w Cyganach, Alfredówce, Zespół Placówek Oświatowych w Nowej Dębie, a od dzisiaj także przedszkole numer 5 w Nowej Dębie, które wczoraj podjęło strajk.

Źródło: vivi24

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adam

Mam sąsiadkę nauczycielkę i widzę ile pracuje,wychodzi z domu o 8,15 dojazd do szkoły 5 km a o 12,20 jest już w domu i tak na okrągło cały rok. Pytałem kiedyś jej męża ile siedzi w domu nad klasówkami to się roześmiał i powiedział że nigdy pracy do domu nie przynosi.Jak się nie wstydzą!!

G
Guni

Niech nie narzekają nauczyciele w dzisiejszych czasach nic nie robią ida do szkoly na 4.5 h .w internecie maja gotowe testy dla uczniow uczą aby odbebnic swoje i narzekają ze maja 2.000 wyplaty a gdzie dodatki 300 zl maja za wychowawstwo kazda dodatkow godzina lekcyjna platna urlopy 100% platne .Nic nie uczą i strajkuja na 10 miesiecy pracy pracuja 8 miesiecy..

G
Gość
W dniu 10.04.2019 o 14:56, Gość napisał:

Broniarz i spółka wyraźnie wkórwieni - najważniejszy plan zablokowanie egzaminów się nie powiódł  :angry:

 

g
grześ

jaki Ty musisz być nieszczęśliwy

g
grześ

jaki Ty musisz być nieszczęśliwy

o
obcy

Co Skórze z Grębowa brakuje chyba na świeta - czy przypadkiem jego zonka nie jest też nauczycielem . No cóż najlepiej dać cudze - samorzadowe - przyda się w domu i kolesiom zawodowym - przciez pełno ich jest jako radnych (słynna radna z zabrnia- która została radnym powiatu tarnobrzeskiego a nikt jej nie wybrał a została w miejsce wice- wójta który nie miał nigdy zamiaru zostać radnym - kasiora wice jest lepsza i większa).

t
także rodzic
W dniu 10.04.2019 o 07:11, Gość napisał:

Płacę podatki w tym mieście żądam wykonywania pracy od belfrów ja jak nie zarobię na ZUS to nikogo to nie obchodzi juź nie wspomnę o wynajmie .Zlikwidować zgniłą kartę nauczyciela 8 godzin. Dniówka urlop jak każdy a jak nie pasi to wypad na zmywak do Teresy makreli lubmakarona tam takich i lepszych mgr dużo

Jestem za. 8 godzin w szkole, biurko, laptop i drukarka + dostęp do ksero i materiałów papierniczych ja w korporacjach czy urzędach. Zebrania w godzinach pracy lub dodatkowo płatne, podobnie jak wycieczki. No i urlop w każdej chwili nie tylko w wakacje i w ferie.

a
anty
W dniu 10.04.2019 o 13:10, Gość napisał:

Niech zamkną gę... ci co symulują nauczanie po to aby później prywatne korki za kasiorę rodzicówsobie nabijać.Nauczyciel to żaden jakiś specjalny zawód któremu powinno dawać się przywileje i utrzymywać kartę Nauczyciela daną im w stanie wojennym przez Komunistów gdzie komuniści ze swoimi podpisali porozumienie - wtedy nie strajkowali - >>>>>Dzięki swojej pracy było mnie stać na korki prywatne bo to co ich uczyli w tarnobrzeskim gimnazjum i liceum to sobie w d...  można włożyć takie nauczanie - wiecznie tylko "zielona szkoła" (najlepiej do francji  - za granicę) albo wycieczka - wszystko aby nie uczyć.

A spróbuj im tej wycieczki nie ufundować, zemsta ! Cała klasa stopień w dół , koleżanki z innych przedmiotów dołożą swoje. Bez litości, bo ona chce i już. 

G
Gość
W dniu 09.04.2019 o 23:52, Gość napisał:

Niech zamkną usta ci co nie mają pojęcia o pracy nauczyciela a swoją wiedzę mają z TV lub od sąsiada.

Niech zamkną gę... ci co symulują nauczanie po to aby później prywatne korki za kasiorę rodziców

sobie nabijać.

Nauczyciel to żaden jakiś specjalny zawód któremu powinno dawać się przywileje 

i utrzymywać kartę Nauczyciela daną im w stanie wojennym przez Komunistów gdzie komuniści ze swoimi podpisali porozumienie - wtedy nie strajkowali - >>>>>

Dzięki swojej pracy było mnie stać na korki prywatne bo to co ich uczyli w tarnobrzeskim gimnazjum i liceum to sobie w d...  można włożyć takie nauczanie - wiecznie tylko "zielona szkoła" (najlepiej do francji  - za granicę) albo wycieczka - wszystko aby nie uczyć.

j
juka

A do wakacji i ferii ciągle dni dyrektorskie, tu piknik tam sprzątanie ziemi każdy powód dobry do wolnego dnia. Póżniej na wywiadówkach słyszymy, że brak czasu na zrealizowanie materiału.

O
Ojciec Mateusz

Taka mądra klasa społeczna Nauczyciele powinni wiedzieć są marionetkami w rękach PO.

A PO dąży do tego by zdestabilizować obecną władzę I sami powrócić i Podzielić na nowo publiczne pieniądze , nauczycielom Schetyna obiecuje ,że jak dorwią się do władzy to dadzą PO 1000 zł każdemu nauczycielowi.Ciekawe komu zabiorą te pieniądze ,może Emerytom z trzynastej pensji A może dzieciom z 500 + Najprościej po staremu podnieść wiek emerytalny  67 lat mężczyźni 65 lat kobiety. Jak można być taki Egoizm Jak u nauczycieli , że myślą tylko o sobie .Widać ,że mają za dużo wolnego .Polecam by na wakacjach nauczyciele otrzymywali takie wynagrodzenie jak najniższa emerytura 880 zł netto wtedy może zrozumieją ,że nie są pępkiem świata.Trzeba się starać tłumaczyć i pokazywać Fakty a nie tylko wyciągać ręke jak darmozjady z oświaty.

G
Gość
W dniu 10.04.2019 o 08:51, Gość napisał:

Znacie inny zawód, gdzie pracownik ma 2 miesiące wolnego + ferie? Czy nauczyciel ma inne potrzeby i żołądek niż reszta społeczeństwa? Jako inteligencja, ludzie wykształceni, elita czemu uczepiliście się państwowego garnuszka i ciągłego jojczenia a nie poszliście w biznes. Chcecie być zamożni na utrzymaniu podatnika, bądźcie bogaci u siebie a nie na państwowym. Sytuację uleczy 160h w miesiącu i urlop 26 dni jak u każdego. A jeśli chodzi o wakacje do prac sezonowych typu zbieranie kamieni 4/h.

A nie dostrzegasz ,że cały system jest tak skonstruowany? Zobacz po wygranych wyborach co się dzieje. Najlepiej widać to na takich mniejszych miastach . Ilu porządnych ludzi i dobrych fachowców traci pracę , bo trzeba zrobić miejsce dla swoich? To Ci nie przeszkadza? 

o
obserwator
W dniu 10.04.2019 o 08:51, Gość napisał:

Znacie inny zawód, gdzie pracownik ma 2 miesiące wolnego + ferie? Czy nauczyciel ma inne potrzeby i żołądek niż reszta społeczeństwa? Jako inteligencja, ludzie wykształceni, elita czemu uczepiliście się państwowego garnuszka i ciągłego jojczenia a nie poszliście w biznes. Chcecie być zamożni na utrzymaniu podatnika, bądźcie bogaci u siebie a nie na państwowym. Sytuację uleczy 160h w miesiącu i urlop 26 dni jak u każdego. A jeśli chodzi o wakacje do prac sezonowych typu zbieranie kamieni 4/h.

SZCZERA 100% PRAWDA !!!!

G
Gość

Znacie inny zawód, gdzie pracownik ma 2 miesiące wolnego + ferie? Czy nauczyciel ma inne potrzeby i żołądek niż reszta społeczeństwa? Jako inteligencja, ludzie wykształceni, elita czemu uczepiliście się państwowego garnuszka i ciągłego jojczenia a nie poszliście w biznes. Chcecie być zamożni na utrzymaniu podatnika, bądźcie bogaci u siebie a nie na państwowym. Sytuację uleczy 160h w miesiącu i urlop 26 dni jak u każdego. A jeśli chodzi o wakacje do prac sezonowych typu zbieranie kamieni 4/h.

G
Gość

Płacę podatki w tym mieście żądam wykonywania pracy od belfrów ja jak nie zarobię na ZUS to nikogo to nie obchodzi juź nie wspomnę o wynajmie .Zlikwidować zgniłą kartę nauczyciela 8 godzin. Dniówka urlop jak każdy a jak nie pasi to wypad na zmywak do Teresy makreli lubmakarona tam takich i lepszych mgr dużo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3