Drugie miejsce pływaków z klubu Delfin Tarnobrzeg w Memoriale Jerzego Szczerbatego - Pucharze Ziemi Podkarpackiej 2024

Wioletta Wojtkowiak
Pływacy tarnobrzeskiego "Delfina" z sukcesami w zawodach o Memoriał Jerzego Szczerbatego UKS Delfin Tarnobrzeg
Dwadzieścia dwa medale, drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej i medalowej oraz tytuły najlepszych zawodników w swoich kategoriach wywalczyli młodzi pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg w rozegranym na tarnobrzeskiej pływalni Memoriale Jerzego Szczerbatego - Pucharze Ziemi Podkarpackiej.

Memoriał Jerzego Szczerbatego - Puchar Ziemi Podkarpackiej rozegrano 16 marca na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu z udziałem 213 zawodników i zawodniczek z 19 klubów z Podkarpacia. Pływacy konkurowali w trzech kategoriach wiekowych. I kategoria 12-13 lat, II kategoria 14-15 lat, III kategoria - 16 lat i starsi.

Pływacy z UKS Delfin Tarnobrzeg (uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej numer 3) trenujący na co dzień z trenerami Angeliką Michalik i Krzysztofem Dydo wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej i medalowej - zdobyli 22 medale (11 złotych, 4 srebrne, 7 brązowych).

W kategorii 12-13 lat najlepszym zawodnikiem został Albert Borkowski, a w kategorii 14-15 lat Igor Majewski za sumę dwóch startów. Oprócz nich w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników znalazła się Oliwia Czajkowska (7 miejsce) i Kornelia Kruk (8 miejsce).

Klub UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 26 - osobowa ekipa w składzie: Igor Majewski, Bartłomiej Skwara, Kornelia Kruk, Hubert Kubik, Konrad Szymański, Nikodem Błasiak, Albert Borkowski, Mateusz Gajewski, Bartłomiej Kozioł, Adam Matusiewicz, Szymon Myszkowski, Maja Krasowska, Bartosz Włodarczyk, Hubert Zwadowski, Szymon Stępień, Oliwia Czajkowska, Bartosz Turbak, Magdalena Rynduch, Julia Kopala, Salomea Bator, Anita Tacik, Wojciech Mlazga, Nikodem Kraska, Karol Markiewicz, Tymoteusz Leżoń, Izabela Baran.

- W biegu memoriałowym na dystansie 100 metrów stylem klasycznym wystartowało dwoje naszych zawodników: Oliwia Czajkowska zajęła 4 miejsce w finale oraz jej klubowy kolega Bartosz Turbak, który zdobył srebrny medal w finale. Dużo emocji jak zawsze dostarczyła sztafeta 6x50 m stylem dowolnym, która wywalczyła srebrny medal - informują trenerzy.

10 miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym

Zawody odbyły się przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach Projektu „Wspieranie działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym”. Zawody zorganizował UKS Delfin Tarnobrzeg wraz z Podkarpackim Okręgowym Związkiem Pływackim, MOSiR Tarnobrzeg, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.